Любителі природи, а особливо діти, добре знають про діяльність екологічного табору «Школа у природі», який проводить РМЕО «ЕКОСФЕРА» ось уже 16 років поспіль.
Цьогорічний наметовий табір був особливо наближеним до природних умов, оскільки юні екологи та природодослідники дислокувалися у НПП «Зачарований край».
Як повідомляють у відділі освіти Іршавської районної державної адміністрації, діти, молодь, волонтери та працівники ЕКОСФЕРИ – це 33 учасники наметового табору «Школа у природі», які знають про охорону довкілля не з книжок, а через власну природоохоронну діяльність та дослідницьку роботу. Окрім задоволення, відпочинку та нових знайомств учасники «Школи у природі» зустрілися, щоб обмінятися досвідом, похвалитися здобутками, а також у черговий раз відтренуватися та отримати науково-методичні консультації.
Кожен день був по-особливому насиченим та цікавим: щоранкові руханки, проведення досліджень на теренах, захопливі ігри англійською та незвичні лісові та водні ігри, а ще пізнавальні тренінги: «Поводження з ТПВ», «Лісові екосистеми», «Водні екосистеми».
«Школа у природі» від ЕКОСФЕРИ – це природоохоронні навчання у грі, походи на Смерековий камінь та на «Чорне багно», це розписаний «від руки» порядок денний англійською мовою, це природний побут та нехитрі розваги: гірська річка, душ із картону, handmake – картина, виконана з природних матеріалів: рісочки, камінці, квітка лісового соняшника, прикрашена листям папороті, сплетена із листя лялька-мотанка, але така неймовірно природна; це годівничка для пташок із використаної пляшки ПЕТ, дбайливо прикрашена лісовим зеленим мохом, а для розваг – пірамідки з камінців…
Тільки у НПП «Зачарований край» учасники наметового табору змогли побачити справжнісінького перелітного метелика з родини німфалід – Адмірала, який відлітає на зимування в субтропічну Африку, а навесні прилітає у наші широти. І тільки у НПП «Зачарваний край» можна побачити гриб-каракатицю, Клатрус Арчера, або – гастрофіт. Батьківщина цього гриба-хижака Австралія та Нова Зеландія.
А про те, що вода у річках і потоках НПП “Зачарований Край” джерельно чиста і придатна для вживання, стовідсотково запевняють юні дослідники табору «Школа у природі», завдяки проведеному методу біоіндикації.
Адже саме для того, щоб реалізовувати інтереси талановитих і зацікавлених дітей, щоб «заразити» молодь ідеєю дружнього ставлення до природи і щоб ця ідея переросла в стиль життя й залишилася з ними назавжди, – зібралися усі учасники «Школи у природі». А платформою для вивчення, дослідження та спостереження справжньої дикої природи став НПП «Зачарований край».
Оксана Станкевич-Волосянчук, про вас! Чудесно!