На Іршавщині для школярів проводять навчальні поїздки до лісу


Школярі на Іршавщині

Про любов до природи та значення лісу для життя можна говорити багато. Проте, хоча б одне практичне заняття чи навчальна екскурсія до лісу надасть розуміння цінності лісових ресурсів та ще більшого усвідомлення значення природи в цілому. Саме з метою ознайомлення з роботою лісового господарства та пізнання лісу, як унікальної екосистеми і природної краси вцілому, створена програма реверсних навчальних поїздок „ВЧИМОСЬ ПРО ЛІС У ЛІСІ”: перша, 25 серпня, для учнів шкільних лісництв Іршавського району до Кам’яницького лісництва ДП „Ужгородське ЛГ” та Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, а друга, 29 серпня, – для вихованців гуртків природничого напрямку обласного еколого-натуралістичного центру до НПП „Зачарований край”.

Ці учнівські поїздки з взаємообміну та навчання ведення сталого лісівництва організовано представниками ГО агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону „ФОРЗА” у рамках проекту „FOR SOC Ліси для суспільства – ліси без бар’єрів”, за сприяння Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, за підтримки Кам’яницького лісництва Держлісагенства України ЗОУЛМГ ДП „Ужгородське ЛГ” та НПП „Зачарований край”.

Іршавські учні трьох шкільних лісництв НПП „Зачарований край” (Підгірнянського, Ільницького та Осійського) приїхали в гості до обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Розпочали зі знайомства в інтерактивній формі „Що для мене ліс? Що я не знаю про ліс? Що я люблю робити в лісі?” та короткої інформації про мету поїздки. Супроводжували дітей Радміла Устич (ГО „ФОРЗА”), Алла Самойлова та Тетяна Червеняк (ЗОЕНЦ), котрі провели ознайомчу екскурсію територією центру, в ігровій формі здійснили пізнавальні заходи з лісової педагогіки: діти фантазували в грі „Нагодуй пташенят” з елементами ленд-арту та у формі гри „Ти – зайченя” ознайомилися з навичками виживання тварин.

Пообідавши, діти переїхати до Кам’яницького лісництва Держлісагенства України ЗОУЛМГ ДП „Ужгородське ЛГ”. Здійснили навчальну екскурсію територією лісництва та лісгоспу, в цьому допоміг Василь Лиситчук. Він розповів дітям про історію, навчання і традиції Кам`яницького шкільного лісництва, про досягнення і перемоги юних лісівників у обласних та Всеукраїнських заходах.

Вихованці гуртків екологічного центру відвідали Національний природній парк „Зачарований край”. Дітей зустріли працівники парку Ірина Попович та Євген Гіга, які розповіли про історію, місце розташування парку, ландшафт та флору і фауну. Ужгородські діти цікаво і змістовно провели день. Національний природний парк „Зачарований край” розташовано на території Іршавського району Закарпатської області, його загальна площа 6101,0 га. Діти дізнались, що парк є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення i входить до складу природно-заповiдного фонду України. Флора та фауна „Зачарованого краю” характеризується значною біорізноманітністю. Встановлено, що на території парку зростають 165 видів рослин та мешкає 58 видів тварин, з яких 29 видів рослин і 38 видів тварин занесені до Червоної книги України.

Юннати брали участь в екологічних іграх просто неба за програмою лісової педагогіки, в цьому допомогли Алла Самойлова та Світлана Купцова. Відвідали геологічний заказник „Зачарована долина”, побували у старій штольні. В ігровій формі дітям розповіли про красу і різнобарвність лісів Закарпатської області. Учні спробували себе у ролі тварин, що мають пристосування до полювання та захисту, вивчили лісові яруси.
Ось так, завдяки проведенню пізнавальних ігор та екскурсії, діти побачили нове і корисне про ліс, вчилися берегти і шанувати природу, зблизилися з нею та гарно відпочили.

Алла Самойлова,
зав. відділу екології та природоохоронної роботи,
Ірина Попович, працівник НПП „Зачарований край”, ЗІППО

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатська академія мистецтв відзначає 70-річчя
Наступний У навчальних закладах не можуть вимагати від батьків купувати підручники, - управління освіти Ужгорода