На історичному факультеті УжНУ визначали найкращих знавців історії серед закарпатських школярів


Учасники Малої академії наук з історії

19 лютого на історичному факультеті УжНУ школярі з різних районів області зібралися, щоб поділитися своїми знаннями та відкриттями з іншими учасниками Малої академії наук.

Тепер триває ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України. На істфаку цей конкурс відбувається уже давно, а в стінах корпусу на площі Народній гостей з такою метою приймають утретє.

З вітальним словом до юних дослідників минувшини звернувся декан факультету Володимир Фенич, який подякував усім учасникам за те, що долучилися до конкурсу та висловив сподівання, що в майбутньому вони поповнять ряди студентів УжНУ й історичного факультету зокрема. Відтак керівник підрозділу повідомив про порядок, за яким відбуватиметься конкурс.

Після цього школярі розійшлися по аудиторіях відповідно до секцій, яких було п’ять: історія України, археологія, історичне краєзнавство, етнологія та всесвітня історія. Виходячи з кількості учасників, найбільше закарпатські школярі цікавляться історією України. Загалом у конкурсі взяли участь 56 учнів.

Учасники представляли свої роботи за допомогою мультимедійних презентацій, а тоді відповідали на запитання аудиторії.

Одинадцятикласник Володимир Грига захищав на конкурсі честь Ужгородської лінгвістичної гімназії ім. Т. Шевченка. Хлопець каже, що бере участь у такому заході не вперше:

«За 11 років я побував на багатьох олімпіадах, конкурсах, турнірах, брейн-рингах. Закінчую школу, тож вирішив, що настав час спробувати щось нове, тому беру участь у конкурсі, де представляю свою науково-дослідницьку роботу. Тема моя є актуальною і важливою — «Формування національної ідеї українського козацтва доби Гетьманщини». Нині, з огляду на ситуацію в Україні, проблема дуже важлива, бо ми саме тепер формуємо та оновлюємо національну ідею. Поки не знаю, куди точно вступатиму, хоча хотілося б пов’язати життя з юриспруденцією, а історією цікавлюся уже давно».

Бажаємо всім випускникам шкіл обрати свій шлях у житті та впевнено простувати до нових перемог!

Ксенія Шокіна
для Медіацентру УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатські юні академіки захистили роботи з правознавства
Наступний На антикорупційний форум в УжНУ приїде Саакашвілі