На платформі «Prometheus» з’явився курс відеолекцій професора УжНУ


Михайло Савчин
З цього тижня на платформі масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» доступна реєстрація на курс лекцій доктора юридичних наук, професора Ужгородського національного університету Михайла Савчина «Вступ до конституційного права».

Спільна робота фахівців Центру інновацій та розвитку УжНУ, Медіацентру університету та власне професора Савчина дала результат: відтепер Ужгородський національний – серед небагатьох вишів держави, представлених на популярній серед українців платформі дистанційної освіти.

«Prometheus» – це громадський проект масових відкритих онлайн-курсів. У співпраці з викладачами кращих вищих навчальних закладів України створюються та безкоштовно розміщуються онлайн-курси різноманітного спрямування. Пройти їх можуть всі охочі. Це надзвичайно популярна платформа, на якій знання можна здобути дистанційно. Коли проект стартував, перші лекції готували викладачі Київського національного університету, Київського політехнічного інституту та Києво-Могилянської академії. З часом з’явилися також курси від викладачів деяких інших провідних університетів України. Віднині у їх числі – і УжНУ.

Те, що співзасновники платформи «Prometheus» зацікавилися відеолекціями професора Савчина, – не випадковість. Адже юридичний факультет УжНУ має славу одного з найпотужніших в Україні. В Ужгороді давно сформувалася сильна правнича школа, викладачі УжНУ є постійними учасниками Літньої школи «Верховенство права і конституціоналізм» для студентів та докторантів юридичних факультетів та наукових інститутів. А професор УжНУ Василь Лемак з лютого цього року працює суддею Конституційного Суду України.

Щодо автора курсу відеолекцій, то Михайло Савчин давно відомий у наукових колах як потужний конституціоналіст. Він є доктором юридичних наук, професором, викладачем кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права юридичного факультету УжНУ. Михайло Васильович очолює Науково-дослідний інститут порівняльного публічного права та міжнародного права Ужгородського національного університету, має 20-річний досвід викладацької роботи та тривалий досвід роботи в Конституційному суді та судах загальної юрисдикції.

Зовсім недавно – усередині червня – професор Савчин на засіданні Закарпатської обласної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення в Закарпатській ОДА презентував свою нову працю – книгу «Сучасні тенденції конституціоналізму у контексті глобалізації та правового плюралізму». А тепер він ділиться своїми знаннями в цій галузі з усіма охочими через онлайн-курс на платформі «Prometheus».

«Лекційний курс «Вступ до конституційного права» допоможе сформувати у слухачів цілісне розуміння історії, сутності та структури конституційного права, поглибити знання в сфері теорії конституціоналізму, прав людини, правових основ функціонування органів державної влади. Курс розповідатиме про природу конституційного права, його структурні елементи та значення в суспільному та політичному житті. Ми розглянемо історію розвитку конституційного права, еволюцію уявлень про право, сучасні тенденції конституціоналізму» – йдеться на сайті prometheus.org.ua.

До майбутніх слухачів є тільки дві вимоги: інтерес до теми та бажання вчитися. Заняття триватимуть 5 тижнів, кожен із яких буде присвячений вивченню окремої теми. Курс відеолекцій розрахований на широку аудиторію: студентів, аспірантів, освітян, державних службовців та всіх охочих поглибити свої знання й отримати відповіді на важливі запитання в сфері конституційного права.

Варто додати, що курс повністю безкоштовний. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб слухачі могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів достатньо для успішного його завершення. Все, що знадобиться – доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відео. Ті слухачі, які успішно складуть усі завдання курсу, отримають сертифікат про його завершення за підписом викладача. Лекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Ярослав Світлик
«Новини Закарпаття». – 11 серпня. – С.13
Джерело: Медіацентр УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Департамент освіти і науки ОДА повідомив про вакансії
Наступний В УжНУ завершилася ІІІ Міжнародна літня школа з програмування