На Ужгородщині відзначили Міжнародний день ромів


8 квітня все світове співтовариство відзначає Міжнародний день ромів, започаткований на конгресі ромів  усього світу 8 квітня 1971 р. в Лондоні. Його мета – привернення уваги до самобутньої культури  народу, перша згадка про який з’явилась у 1501 році, коли ромський вожак Василь отримав охоронну грамоту від литовського князя Олександра Казимировича.

День ромів – це не лише свято ромської спільноти. Це свято для шанувальників ромської культури, для всіх тих, кому не байдужий ромський народ. Багатовікова історія ромського етносу та неповторна самобутність ромської культури показує, яким багатогранним та талановитим є цей народ.

У цей день по всьому світу, за традицією,  запалюють мільйони свічок -як символ єдності ромського  народу і тисячі яскравих віночків   опускають на воду, щоб вони спливали  бурними водами річок, нагадуючи тим, хто їх бачить з берегів, про нелегку долю народу, вічного блукальця без історичної батьківщини.

Міжнародний день ромів відзначали і в Малодобронському ДНЗ, який відвідують дошкільнята ромської національньості. На тематичному  інтегрованому занятті  педагоги  розповідали  вихованцям про звичаї та традиції ромів, а потім лунала запальна музика, що закликала  малят у танок, повідомили у відділі освіти Ужгородської РДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В УжНУ вручили "Золотий глобус" найкращим студентам і викладачам геофаку
Наступний Зі студентами УжНУ зустрівся лауреат Шевченківської премії В'ячеслав Медвідь