На Закарпатті функціонує приватний загальноосвітній навчальний заклад європейського зразка (фото)


Ліцей у Карачині

18 вересня у селі Карачин на Виноградівщині заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей та міністр соціальних ресурсів Угорщини Золтан Балог, а також єпископ Мукачівський Мілан (Шашік) взяли участь у відкритті об’єктів для навчання і дозвілля у Карачинському греко-католицькому ліцеї ім. О.Стойки. На заході були також присутні представники місцевої влади, релігійних, культурних, громадських організацій та ЗМІ.

Відкритий у 2003 році, на сьогодні це приватний заклад, де освіту здобувають 97 учнів, яких навчають 14 педагогічних працівників. Саме для них за сприяння угорської сторони, яка взяла не себе фінансування, в урочистій обстановці було відкрито новий спортивний комплекс, що включає спортивний зал, сучасний басейн, а також колегіум. Для нагрівання води у басейні та обігріву приміщень ліцею на даху установили сонячні колектори.

Басейн у ліцеї в Карачині

Звертаючись до присутніх, міністр соціальних ресурсів Угорщини Золтан Балог наголосив, що вони незалежно від віросповідань підтримують кожен навчальний заклад на Закарпатті, де навчання ведеться угорською мовою.

Ліцей на Виноградівщині

Заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей подякував представникам Угорщини за підтримку освітніх закладів в Україні та висловив жаль, що чинне українське законодавство не передбачає можливості фінансування приватних освітніх закладів державою. Хоча відповідна норма запропонована для розгляду у проекті нового Закону „Про освіту”. Павло Кузьмович, який свого часу був проректором Українського католицького університету у Львові, закликав присутнього на урочистостях народного депутата України Василя Брензовича підтримати такі законодавчі зміни, бо впевнений, що вони лише сприятимуть розвитку освітнього процесу.

Угорський ліцей на Виноградівщині

Вітання з нагоди урочистої події висловив присутнім Його преосвященство Мілан (Шашік). Він дав своє благословення усім учасникам заходу та освятив нові приміщення з побажаннями миру і спокою кожному, хто приходить сюди з чистими та благими намірами.

Спортзал у Карачинському ліцеї

Хочеться, щоб таких закладів європейського зразка у Закарпатській області було більше, щоб у них було створено належні умови як для навчання, так і для дозвілля, щоб серед завдань, які вирішує навчальний заклад, пріоритетом було надання якісної освіти та виховання у дусі християнських цінностей і чеснот, – пишуть на сайті департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студентам УжНУ прочитав лекцію американський професор
Наступний «ПАДІЮН» урочисто розпочав ювілейний сімдесятий навчальний рік