На Закарпатті провели фінальний етап конкурсу імені Шевченка


Конкурс імені Шевченка в ЗІППО

3 лютого 2018 року в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся ІV (фінальний) етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

За результатами ІІІ (обласного) етапу, у четвертому (завершальному) випробуванні взяли участь 8 учнів 5 – 11 класів, а також 2 студентів. Особливістю цьогорічного випробування було те, що поряд з учасниками-закарпатцями взяла участь і переможниця ІІІ (обласного) етапу конкурсу з міста Краматорська Донецької області, яка тимчасово перебуває на Закарпатті.

Вітаючи учасників мовно-літературного змагання, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти МОН України Лещик Надія Всеволодівна озвучила вітання Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, у якому, зокрема, зазначено:

„Цей конкурс утверджує ідеї Нової української школи та засвідчує, що творчість Тараса Шевченка і в ХХІ столітті спонукає до утвердження ціннісного сприйняття історії й сьогодення. Завдання конкурсу інспірують замислитися над тим, що визначає смисли життя, у чому полягає смислобуттєвість часу, як знайти себе у стрімкому й плинному сьогоденні, в якому панують високі технології і в якому важливо зберегти в собі людину, яка мислить у категоріях відкритого, демократичного світу й громадянського суспільства”.

Директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти кандидат психологічних наук Тетяна Василівна Палько наголосила на актуальності Шевченкового слова та на вагомості заповітів Кобзаря у вирішенні проблем сьогодення.

Представник Національної спілки письменників України, письменниця Лідія Повх-Ходанич, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки та психології Закарпатського ІППО, вітаючи учасників від імені красного письменства Закарпаття, наголосила на значенні мови в утвердженні особистості. Нашу країну у світі зрозуміють тільки як Україну – державу зі своєю давньою мовою, усталеною територією, автентичною культурою.

Завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук Тетяна Гнаткович наголосила на тому, що рідне слово, як і материнська пісня – те, що засновує в людині Людину, стає стержнем усіх її звитяг протягом життя. Мова як виразник народу у всі часи потребує підтримки її носіїв. Відрадно, що молодь в Україні любить рідну мову, активно бере участь у різних мовних конкурсах. Адже благородною метою заходу є піднесення престижу рідної мови серед покоління, що підростає, виховання пошани до рідного слова.

Участь у конкурсі – це вияв поваги до рідного кореня, родини, народу. Те, що в залі переважна більшість – дівчата, засвідчує близькість мови до материнських витоків. Хто, як не мати передає дитині рідне слово? Жінку, як відомо, підносив на найвищі п’єдестали наш Тарас.

Переможців ІІІ етапу нагороджено грамотами департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Департамент ОДА планує закупити автобусів та обладнання для шкіл на 67 мільйонів
Наступний В одній зі шкіл Ужгорода виявили менінгокок