На Закарпатті провели обласний музичний учнівський конкурс


Під час конкурсу в обласній філармонії

16 березня 2017 року в залі обласної філармонії пройшов II-й, заключний тур VI-го обласного конкурсу учнівських струнних ансамблів та оркестрів шкіл естетичного виховання.

У цьогорічному мистецькому змаганні взяли участь 38 колективів та 4 оркестри із 27 шкіл естетичного виховання області.

Підбиваючи підсумки проведення конкурсу, журі відзначило зростання якісного рівня виконання конкурсних програм, серйозну кропітку професійну підготовку керівників учнівських колективів. Більшість ансамблів продемонстрували відповідну технічну підготовку, розуміння образно-емоційного змісту виконуваних творів, сценічну витримку, а окремі з них – справжній артистизм. Примітно, що колективи представили широкий та різноманітний репертуар творів авторства класиків і сучасних композиторів.

Особливо варто відзначити підготовку колективів Ужгородської ДМШ №1 ім.П.Чайковського (фортепіанне тріо, струнний квартет, ансамбль скрипалів молодших класів, ансамбль віолончелістів, струнний оркестр), ансамблю скрипалів Вилоцької ДШМ, симфонічного оркестру Ужгородської ДШМ, струнного оркестру Виноградівської ДШМ ім.Б.Бартока.

Поряд із тим, керівники окремих ансамблів обрали складну конкурсну програму, що позначилося на якості виконання. Також журі відзначило, що на конкурсі було представлено надто мало оркестрів. Звичайно, однією з причин є відсутність класу віолончелі у школах естетичного виховання, однак із творчим підходом до вирішення цієї проблеми, виходячи з реальних можливостей, усе ж можна сформувати такий склад колективу, який був би наближений до струнних оркестрів. Рівень виконання на конкурсі показав, що у керівників є для цього всі потенційні можливості. Викликає занепокоєння і звуження “географії” учасників конкурсу. На сцені не було представників районних шкіл Волівця, Міжгір’я, В.Березного, Тячева.

В цілому ж конкурс показав позитивні тенденції розвитку струнно-смичкового ансамблевого музикування в школах естетичного виховання області, доцільність проведення подібних конкурсів у майбутньому.

Детальні результати конкурсу:

Наталія Шіпош, голова журі,
голова циклової комісії “Оркестрові струнні інструменти”
Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатські діти почали більше читати (відео)
Наступний Викладач військової кафедри УжНУ розповів про життя після війни і спілкування зі студентами