На Закарпатті угорці з’ясовують кількість охочих вивчити їхню мову


Останнім часом на Закарпатті у сфері освіти активізувалися представники Угорщини: ця країна фінансуватиме поглиблене вивчення своєї мови в Ужгородіпосприяла ремонту двох поверхів у студентському гуртожитку УжНУ, відкриттю нового спортивного майданчика біля того ж гуртожитку, підтримує поглиблене вивчення угорської мови у закарпатських школах, де раніше поглиблено вивчали англійську. Так Угорщина дбає про поширення на території України своїх національних інтересів.

Нещодавно в закарпатському інтернет-просторі з’явилася реклама Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства, яке проводить опитування серед українців (в оригіналі – “осіб української національності”), зокрема й учнів шкіл із українською мовою навчання, для з’ясування кількості охочих вивчити угорську мову як іноземну. Таке оголошення з’явилося і на сайті організації:

Оголошення Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства щодо вивчення угорської мови як іноземної
Оголошення Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства щодо вивчення угорської мови як іноземної

Відповідну анкету пропонують заповнити і в Google-формах:

Анкета - вивчення угорської
Анкета – опитування серед охочих вивчити угорську мову

Очевидно, у майбутньому можна очікувати на Закарпатті збільшення кількості навчальних закладів, де вивчатимуть угорську.

Україні та українцям у 25 річницю Незалежності, що сьогодні святкуємо, варто би повчитися від сусідів наполегливості у поширенні своїх національних інтересів за межами своєї держави. І не тільки за межами, а й у межах.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Наступного року в Закарпатті проведуть 3 всеукраїнські учнівські олімпіади
Наступний Порошенко присвоїв закарпатцю звання заслуженого працівника освіти України