На Закарпатті відбувся форум лідерів учнівського самоврядування


29 – 30 березня 2019 року в м.Ужгород відбувся обласний звітно-навчальний збір лідерів учнівського самоврядування ,,Народжені незалежними”. Зазначений захід проведено на базі Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості ,,ПАДІЮН”.

У контексті Концепції підтримки та сприяння розвитку дитячого громадського руху в Україні, одним із завдань зазначеного форуму, у якому взяло участь більше 120 активних закарпатських школярів, – координація роботи місцевих органів самоврядування дітей та учнівської молоді, формування активної життєвої позиції у молодого покоління, залучення активних представників молоді, підвищення кваліфікації та обмін досвідом лідерів молодіжного громадського руху.

Лідерів учнівського самоврядування привітали директор ,,ПАДІЮНу” Світлана Ганущина, начальник відділу молодіжної політики управління молоді та спорту облдержадміністрації Ірина Савченко та представник ГО ,,Інститут сприяння розвитку громадянського суспільства” Ніна Ломпарт.

Під час обласного звітно-навчального збору лідерів учнівського самоврядування президент парламенту Назар Староста та уповноважена особа обласного парламенту Еріка Станко звітували про проведену роботу та анонсували нові проекти та акції. Особливе зацікавлення в учасників викликав соціальний молодіжний проект, який планують реалізувати лідери учнівського самоврядування ,,Нове покоління” в одному з дитячих будинків області напередодні Великодня. У колі лідерів учасники також обговорили презентовані проекти ,,Знаю професію зсередини” та ,,Поговори зі мною”.

Лідерка учнівського самоврядування з Іршавського району Стефанія Пацкан розповіла про створення в м.Іршава молодіжної ради та налагодження співпраці з місцевими представниками влади, а лідерка із села Поляна Свалявського району Діана Бондаренко презентувала екологічні проекти та розповіла про організацію і проведення правознавчої вікторини з лідерами учнівського самоврядування району. Загалом лідери учнівського самоврядування поділилися інформацією про проведені благодійні заходи у Закарпатській області, щоб потім у рамках естафети Прапору доброчинності презентувати їх на Всеукраїнському форумі.

Гостями форуму були знані успішні люди: представники бізнесу, громадського руху, засобів масової інформації із Закарпатської області з м.Київ та м.Дніпро. Зокрема, Катерина Станкевич-Коваль, голова ГО ,,Екосфера” провела тренінг ,,Зберегти планету”, Єдуард Юрченко, кандидат філософських наук – тренінг ,,Футуризм”, Дутчак Владислав, кандидат філософських наук, доцент – тренінг ,,Інтермаріум”, Бірюк Ярослава, івент -менеджерка INFORUM, кураторка культурно-мистецької платформи ,,ПАТРІОТ” – тренінг ,,Селф-менеджмент”, Марія Симкович, методист методичного кабінету управління освіти Ужгородської міської ради – тренінг ,,Лідерство = ефективне управління!? Чи легко бути тим, хто бачить проблему?”, Даніель Самсонов, журналіст телеканалу ,,Тиса” – тренінг ,,Стукайте і вам відчинять”.

Координатори взяли участь у міні-семінарі, під час якого проведено тренінг ,,Агресія. Як їй протистояти?”. Для учасників форуму було організовано лідерську вечірку, під час якої проведено конкурс лідерських талантів та ін.
У продовження форуму для лідерів учнівського самоврядування проведено пізнавальну екскурсію, лідерський пікнік. Обговорено планування роботи на весняно-літній період.

Обласний звітно-навчальний збір лідерів учнівського самоврядування ,,Народжені незалежними” – захід, де прогресивна молодь може реалізувати свої лідерські якості, поспілкуватися та обмінятися досвідом з однодумцями, навчитись різноманітним формам комунікації та спробувати свої можливості у дитячому молодіжному русі, саме тому програма форуму була насиченою та змістовною. Організатори доклали зусиль, щоб цей форум відбувся в інтересах дітей та молоді, адже інвестування в розвиток дітей – найкраще капіталовкладення у розвиток українського суспільства, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній 42 закарпатські школярі перемогли у всеукраїнських олімпіадах
Наступний У виноградівському упарвлінні освіти з'явилася вакансія