Найважливіше, що треба знати абітурієнтам


абітурієнти

Цього року вступна кампанія розпочнеться 11 липня. Приймальні комісії вищих навчальних закладів будуть приймати документи від вступників до 27 липня.

Про це розповіла перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу перед проведенням прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України 19 лютого 2015 року .

За словами першого заступника Міністра, цього року термін вступної кампанії – коротший. Відкривати приймальні комісії  на довший термін є недоцільним. Як показала вступна кампанія минулого року, більше третини від загальної кількості заяв абітурієнтів подавалися в електронному вигляді. Також у зв’язку з демографією кількість випускників, принаймні до 2019 року, буде зменшуватися.

«Таке рішення не призведе до великих черг до приймальних комісій», – запевнила Інна Совсун.

Особи, які будуть вступати на ті спеціальності, на котрі передбачається проведення співбесід, екзамени і творчі конкурси, будуть подавати документи до ВНЗ до 20 липня.

Зарахування на місця державного замовлення буде здійснено не пізніше 6 серпня. Цього року в останній раз буде здійснюватися набір на освітньо-кваліфікаційні рівні молодший спеціаліст, спеціаліст.

За словами першого заступника Міністра, вступники будуть подавати свої заяви за пріорітетністю, що була започаткована в минулому році.

«Система пріоритетності довела свою успішність. Це дозволило зробити процедуру більш автоматизованою і прозорою, зокрема, фактично 85% вступників у 2015 році були розподілені під час першої автоматичної хвилі зарахування», – підкреслила Інна Совсун.

Під час вступної кампанії 2016 вступник подає таку ж кількість заяв, як і в минулому, – 15. Знімається регулювання щодо кількості ВНЗ, у які вступник може подати заяви, при цьому обмежується кількість спеціальностей, на які вступник може подати заяви, – на 5 спеціальностей.

Інна Совсун повідомила, що однією з важливих особливостей вступної кампанії у 2016 році є те, що Міністерство вже не здійснюватиме ручного розподілу місць державного замовлення. Як пояснила перший заступник Міністра,  для вищого навчального закладу встановлюється кількість місць за певною спеціальністю. Абітурієнт, визначивши свою пріоритетність, отримає рекомендацію на зарахування, таким чином університет буде знати скільки  абітурієнтів, з числа найкращих, які отримали право навчатися на бюджеті за певною спеціальністю у них є.

Університети відповідно до показників кількості державних місць, які у них були в минулому році, можуть додавати до 25% кількості абітурієнтів порівняно з минулим роком», – зазначила перший заступник Міністра.

Інна Совсун нагадала, що 1 лютого розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, яка триватиме до 4 березня.

У цьому році випускники складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з двох предметів: перший – українська мова і література; другий на вибір – історія України або математика. Можна буде обрати не більше 4-х предметів для складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання.

Перший заступник Міністра запевнила, що ЗНО відбудеться відповідно до графіку, а проблеми щодо функціонування системи, які виникли на початку 2015/2016 навчального року, не вплинули на підготовку до ЗНО у 2016 році, повідомили на сайті МОН.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді почала роботу Школа юних помічників поліції (відео)
Наступний Реформування освіти: на Закарпатті може з'явитися обласна рада "стейкхолдерів"