Учений із Чеської академії наук досліджує закарпатський діалект (фото)


Міхал Вашичек
Міхал Вашичек

25 вересня на філологічний факультет УжНУ завітав старший науковий співробітник відділу лексикології та лексикографії Слов’янського інституту Чеської академії наук Міхал Вашичек.

Метою приїзду і майже тижневого перебування дослідника на Закарпатті є збір діалектного матеріалу нашого краю. До слова, це вже другий упродовж року візит молодого науковця в УжНУ.

Розпочав свою «подорож» факультетом пан Міхал із відвідин деканату, де разом із деканом Галиною Шумицькою, заступником декана Василем Шарканем, доцентами кафедри словацької філології Юлією Юсип-Якимович та Наталією Петріцою за чашкою кави обговорити перспективи співпраці філологічного факультету Ужгородського університету та Слов’янського інституту Чеської академії наук.

Галина Шумицька, Юлія Юсип-Якимович, Міхал ВашичекВідтак Міхал Вашичек презентував свої напрацювання філфаківцям, зокрема студентам відділення богемістики: порівнював говірки сіл Східної Словаччини із діалектним мовленням населення західної частини Закарпаття. Наголосив на тому, що займається також відстеженням динаміки закарпатського діалекту у міських поселеннях, зокрема й в Ужгороді.

Міхал Вашичек читає лекцію

Гість активно спілкувався зі студентами, які є носіями говірок, розповідав про власний досвід роботи з молоддю. Студенти ж, своєю чергою, не менш активно цікавилися дослідником, адже українською літературною чеський гість розмовляє не гірше за них, та й «по-нашому» бесідує чудово.

Студенти філфаку під час лекції

Наприкінці зустрічі її учасники зробили кілька фото на пам’ять та обмінялися контактами для дальших взаємин.

Юлія Шипович
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді відбувся семінар, присвячений закарпатському туризму
Наступний Більшість закарпатських ВНЗ не отримають доступу до Scopus та Web of Science за державні кошти