Науковці УжНУ вивчали транскордонну співпрацю в Норвегії


Викладачі УжНУ в Норвегії

У рамках програми «Імплементація інноваційних підходів до транскордонного співробітництва» (№ СВС 01030) за підтримки Норвезького фінансового механізму українські експерти й працівники державного апарату нещодавно відвідали Норвегію.

Актуальний досвід багатосторонньої транскордонної співпраці на Півночі Європи вивчала делегація на чолі з послом, директором Інституту транскордонного співробітництва, завідувачем кафедри міжнародних студій та комунікацій УжНУ професором Сергієм Устичем. У складі групи також були завідувач кафедри МЕВ, директор Інституту держуправління та регіонального розвитку професор Володимир Приходько, заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, дослідники-експерти Радміла Устич та Олеся Бенчак.

Головна тема спільної роботи з норвезькими колегами – як зробити транскордонну співпрацю країн інноваційною? Відбулися конструктивні зустрічі з локомотивом міждержавної Баренцевої арктичної співпраці, мером найпівнічнішої комуни (округу) Скандинавії Сьорр-Варангер Рюне Рафаельсеном, главою адміністрації міста Кіркенеса Ніною Овергаард, главою міжнародного Баренцевого секретаріату Томасом Халлбергом, колегами з Баренцевого інституту, факультету гуманітарних та соціальних наук Арктичного університету Норвегії в м. Тромсе на чолі з директором інституту Маріанною Неерланд.

Українські експерти ознайомилися з розвитком арктичної економіки та туризму, освоєнням нафтогазових покладів арктичного шельфу та розбудовою інфраструктури, освіти й медицини, питаннями міграційної політики та малого прикордонного руху.

Додому учасники зустрічі повернулися з новими ідеями, свіжими поглядами й жагою втілювати в життя інноваційні підходи до вдосконалення багатосторонньої транскордонної співпраці у Карпатському регіоні Європи.

За інформацією кафедри міжнародних відносин УжНУ,
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У проекті обласного бюджету-2017 на освіту передбачено майже півмільярда гривень
Наступний У Мукачівському університеті відбувся фінал конкурсу студентських стартапів та бізнес-ініціатив