Оксана Забужко виступила в Ужгородському університеті (відео)


Оксана Забужко в УжНУ
Оксана Забужко в УжНУ

24 березня в рамках ХІІ мистецького фестивалю «Березневі коти» до Ужгорода завітала українська письменниця Оксана Забужко. Своє знайомство з нашим містом гостя розпочала з презентації останніх двох книг у великому залі ректорату УжНУ.

Модерувала захід нещодавня випускниця українського відділення філфаку, кореспондентка Медіацентру УжНУ Іванка Когутич. Вона представила пані Оксану присутнім, окреслила тему її зустрічі з ужгородцями й закликала активно ставити запитання.

На початку свого виступу гостя розповіла про перші враження від міста понад Ужем. Каже, що вже провела достатньо презентацій останніх книг, однак до нас дісталася тільки тепер. Спочатку розповіла про «Шевченків міф України». За словами письменниці, п’яте перевидання цієї збірки демонструє справжню «війну за Шевченка».

Друга презентована книга – «І знов я влізаю в танк…». Це окремі статті й есе письменниці, присвячені актуальним питанням нашого суспільства. Окремі з них написані англійською мовою. Ці матеріали з’явилися на світ у період з 2012 до 2016 років, після чого були зібрані в єдиному виданні. Назва книги є автоцитатою пані Оксани з вірша «Диптих», який авторка також зачитала.

Відтак присутні ставили гості запитання.

Нагадаємо, що Оксана Забужко перебуватиме на Закарпатті протягом трьох днів. Ті, хто не встиг познайомитися з нею в перший день артфесту «Березневі коти», мають змогу зустрітися з письменницею на інших заходах, про які Медіацентру УжНУ розповів організатор фестивалю Віктор Коврей.

Антоніна Чундак,
відео Василя Третяка
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатські навчальні заклади зможуть провести набір на ОКР "молодший спеціаліст" (відео)
Наступний Студенти Ужгородського торговельно-економічного коледжу побували в музеї закарпатського художника А.Коцки (фото)