Остап’юк Мирослав Ярославович


Кандидат економічних наук, професор. Професор кафедри обліку та аудиту Ужгородського національного університету за сумісництвом (0,5 ставки). Працює професором у Європейському університеті, відділенні у м. Тернополі. Народився 31 липня 1947 р. в м. Тернополі. Навчався у Львівському сільськогосподарському інституті, Тернопільському фінансово-економічному університеті (відтепер Тернопільський державний економічний університет), який закінчив у 1972 р. Навчався в аспірантурі Львівського державного університету імені Івана Франка. В 1982 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Питання вдосконалення обліку праці і заробітної плати на підприємствах і об’єднаннях місцевої промисловості (за матеріалами Тернопільської області)». Академік Міжнародної кадрової академії.

Сфера наукових інтересів – підприємства малого бізнесу. М.Я. Остап’юк розробив пропозиції щодо вдосконалення бухгалтерського обліку за формами, які характерні для малих підприємств. Брав участь у розробці плану рахунків для підприємств малого бізнесу. М.Я. Остап’юк зробив внесок у розвиток теорії бухгалтерського обліку. Запропонував нову класифікацію балансів за різними ознаками. Господарські процеси розглянув широко, включив до них процес створення підприємства і припинення його діяльності. Розробив методику обліку і контролю робочого часу; методику оцінки втрат і непродуктивних витрат робочого часу; методику розподілу непрямих витрат та ін.

Опублікував три монографії: Організація обліку і аналізу в умовах бригадного підряду. – К.: Техніка, 1998. – 9,6 д.а.; Учет и анализ деятельности хозрасчетных подразделений предприятия. – М.: Финансы и статистика, 1992, – 9.1 д.а.; Теорія бухгалтерського обліку (історичні та методологічні аспекти). – Ужгород: УжДУ, 1998. – 13 д.а. Опублікував у співавторстві і одноосібно 16 навчальних посібників і підручників загальним обсягом 180,0 д.а., з яких 5 з грифом «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України», зокрема: Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності: Навч.-метод. посіб. – К.: КНЕУ, 2001, – (10-,5 д.а.); Бухгалтерський облік в галузях економіки: Навч. посіб. – К.:Знання-Прес, 2003 (10,0 д.а.); Стандартизація обліку і аудиту: Навч. посіб. – К.:Знання, 2004 (16,3 д.а.); Історія бухгалтерського обліку: Навч. посіб. – К.:Знання, 2005 (13,8 д.а.); Фінансовий облік: первинне спостереження і облікова реєстрація: Навч. посіб. – К.:Знання, 2005 (34,5 д.а.). Опублікував 124 наукові праці, з них видані дві за кордоном (в Економічній академії у Вроцлаві, Польща); Університеті м. Пряшева, Словаччина, 2002 р.). Керує науковими роботами аспірантів. Підготував п’ять кандидатів наук.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Небола Іван Іванович
Наступний Перестюк Микола Олексійович