Перестюк Микола Олексійович


Завідувач кафедри інтегральних та диференціальних рівнянь Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1996) за цикл праць „Нові математичні методи в нелінійному аналізі”, лауреат премії імені М.М.Крилова НАН України (1998) за цикл праць „Сучасні методи дослідження динамічних систем”, член-кореспондент НАН України (1997), академік Академії Наук Вищої школи (1993), заслужений діяч науки і техніки України (2002), лауреат нагороди імені Ярослава Мудрого (2005) АН Вищої школи.

Народився 1 січня 1946 р. в с. Плоска Славутського району Хмельницької області. У 1963 р. М.О.Перестюк закінчив з золотою медаллю Мирутинську середню школу і в цей же рік поступив на механіко-математичний факультет Київського державного університету імені Т.Шевченка. Після навчання в університеті рекомендований Вченою радою факультету до аспірантури. З 1969 р. працює в Київському університеті імені Т.Шевченка на посадах асистента, доцента (1974), професора (1986), завідувача кафедрою диференціальних рівнянь (1988) і за сумісництвом – декан механіко-математичного фак(1987-2003). Кандидат фізико-математичних наук (1972), доцент кафедри диференціальних рівнянь (1976), доктор фізико-математичних наук (1986), професор кафедри диференціальних та інтегральних рівнянь (1988).

Микола Олексійович – автор понад 230 наукових і науково-методичних праць, серед яких три монографії, більше тридцяти підручників і навчальних посібників для студентів вузів, учителів середніх закладів освіти. Сумісна з його вчителем академіком А.М.Самойленком монографія „Дифференциальные уравнения с импульсным воздействием” (1987) у розширеному варіанті перекладена англійською мовою і видана в престижному видавництві „World Scientific”. Наукові результати М.О.Перестюка відомі спеціалістам і визнані ними. Про них доповідалось на міжнародних, всесоюзних і республіканських конференціях, а також у лекціях викладача, прочитаних в університетах всіх країн СНД, Болгарії, Польщі, Угорщини, Чехії, Румунії, Греції, Югославії, США, Італії, Канади, Куби, Німеччини, Фінляндії, Швеції, Бразилії. М.О.Перестюк є членом редколегій семи наукових журналів, в тому числі двох закордонних. Більше 100 його наукових робіт перевидані за кордоном. Під науковим керівництвом Миколи Олексійовича захищено 21 кандидатську дисертацію. Серед учнів є троє докторів наук. У 2002 р. указом Президента України М.О.Перестюку присвоєно почесне звання „Заслужений діяч науки і техніки України”. Американським біографічним інститутом двічі (1997, 2003) визнавався Людиною року. Багаторазовий член комісій з акредитації як Ужгородського національного університету загалом, так і математичного факультету зокрема.

Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Остап'юк Мирослав Ярославович
Наступний Полюжин Михайло Михайлович