Петро Матій розповів студентам музучилища про кохання


Петро Матій

11 лютого в залі Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора відбулася творча зустріч із народним артистом України Петром Матієм – колишнім випускником, а нині – викладачем вокального відділу музучилища та провідним солістом Закарпатської обласної філармонії.Досвідчений музикант представив слухачам не тільки вокальний, а й власний композиторський хист: уся музика, що звучала протягом вечора – написана Петром Матієм (концертмейстер – викладач музучилища Лариса Голубєва) на слова поета з Хустщини Василя Білича. Останній, у перервах між музичними композиціями, також читав авторські вірші. До слова, в стінах вишу це не перша презентація творчої співпраці Петра Матія з крайовими поетами: досі співак уже знайомив колектив і студентство з піснярським доробком Василя Густі, Юрія Шипа та Василя Кузана.

Що ж до тематики вечора – то, як не складно здогадатись, його присвятили прийдешньому святу – Дню закоханих. І якщо поет про любов мовив віршами, то Петро Матій вирішив теж поділитися сокровенним, розповівши, що саме це почуття свого часу пов’язало його з дружиною та не відпускає ось уже 50 років. Секрет тривалих і гармонійних стосунків, за словами артиста, в повсякчасній готовності розділяти з коханою людиною не лише радощі, але й труднощі, а також – уміння поважати й, за можливості, поділяти інтереси своєї половинки. Так, Петро Матій побажав молоді знайти справжню любов, і ще – ніколи не втратити це почуття до музики.

Нинішній концерт став одним із перших, що започаткували цикл заходів на зустріч 70-річчю Ужгородського державного музичного училища ім.Д.Задора, яке відзначатимуть 27-го травня. У наступні три місяця солісти та колективи вишу дадуть понад 20 концертів на різних сценах області. Найближчий відбудеться уже в понеділок, 15 лютого, в залі обласного театру ляльок о 17.00. Свою присвяту “Дню кохання” представлять студенти спеціалізацій “Академічний спів” і “Оркестрові та ударні інструменти”, повідомили в управлінні культури Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В ужгордській школі планують установити сонячні батареї
Наступний У коледжі мистецтв підвищили кваліфікацію майже 100 концертмейстерів фортепіано