Підготовку до ЗНО в закарпатських школах треба покращити, – департамент ОДА


Закарпатська ОДА

25 лютого 2016 року у департаменті освіти і науки облдержадміністрації відбулася нарада із завідувачами районних (міських) методичних кабінетів відділів (управлінь) освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій та міськвиконкомів.

У ході конструктивної розмови йшлося про результативність та системність роботи у вирішенні питань, що стосуються покращення надання якісних освітніх послуг.

До відома учасників наради доведено основні вимоги щодо проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році.

Акцентовано увагу присутніх на питаннях проведення атестації педагогічних працівників та атестації навчальних закладів.

Предметом обговорення стали основні організаційні засади та підсумки предметних олімпіад і конкурсів; обговорено необхідність вжиття дієвих заходів з метою підвищення ефективності методичної роботи через упровадження інновацій, забезпечення єдності системи „Методист – учитель – учень”.

Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації, зупинилася на зміні принципів роботи методичних служб, пов’язаних із організацією заходів тільки у позаурочний час. Низька результативність випускників загальноосвітніх навчальних закладів Закарпатської області у ЗНО вимагає щоденної якісної підготовки кожного учителя області до кожного уроку.

Працівники методичних служб повинні припинити методичні заходи, які вимагають заміни уроків, додаткових витрат від загальноосвітніх навчальних закладів та вчителів для проведення того чи іншого масового заходу.

Ганна Іванівна наголосила на недопущенні використання учнівської та батьківської громадськості для проведення різного роду заходів, непередбачених освітнім законодавством.

Разом з тим, необхідне широке залучення громадсько-державного управління методичними процесами. Роботу методичної служби потрібно переформатувати через використання єдиного інформаційно-освітнього простору – вебінари, скайп-наради, онлайн-консультації.

Ганна Сопкова довела до присутніх інформацію за підсумками наради, що відбулася у Харкові 18 – 19 лютого 2016 року за участю міністра освіти і науки України та його заступників.

Зокрема, йшлося про створення освітніх округів, замовлення документів про освіту, зміни, заплановані у структурі методичної роботи, нові підходи до організації курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників, а відповідно – їх атестації.

На сьогодні покращення методичної роботи, на думку директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації, пов’язано з переформатуванням роботи методичної служби, упровадженням нових форм і методів роботи, створенням ситуації успіху як для педагога, так і для учня, – наголосили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студенти Ужгородського музучилища стали лауреатами міжнародного фестивалю
Наступний В Ужгороді відбулася конференція до ювілею Миколи Мушинки (відео)