Підсумки візиту Лілії Гриневич на Закарпаття


Лілія Гриневич у ЗОШ № 4 м. Ужгорода

Завершився дводенний робочий візит міністра освіти і науки України Лілії Гриневич до нашого регіону. Освітній портал Закарпаття вирішив підбити основні підсумки цього візиту.

 

  1. Своїм приїздом міністр засвідчила, що, попри маніпуляції з боку сусідніх держав, відкрита до діалогу, – особливо щодо тих питань, які намагаються видавати за найбільш “дражливі”.
  2. Те, що робоча поїздка почалася з круглого столу в Ужгородському національному університеті, підтверджує пошук відповіді на питання, як удосконалити методику вивчення української мови у школах із навчанням мовами національних меншин, а не пошук винних у ситуації, що склалася.
  3. Влаштована пряма трансляція на сторінці МОН у Фейсбуку з усіх заходів за участі міністра підтверджує готовність міністерства до відкритого діалогу, прозорих і передбачуваних дій, є свідченням дотримання нової комунікативної стратегії МОН.
  4. Візит до ужгородської школи № 4 зі словацькою мовою навчання засвідчує, що поза увагою міністерства не залишаються й невеликі національні громади.
  5. Зустріч із освітянами області в ПАДІЮНі підтверджує готовність і розуміння необхідності вести діалог із педагогами, які мають стати основними рушіями переходу до Нової української школи.
  6. Поїздка в Берегово підтверджує бажання вивчити “зсередини” ситуацію з викладанням української мови для нацменшин – безпосередньо від учнів, учителів і батьків, а не через криве дзеркало засобів масової інформації.
  7. Після донесення основних ідей нового закону “Про освіту” до громадськості, зокрема й угорськомовної, стає зрозуміло, що конструктивно налаштована частина угорської громади на Закарпатті готова чути і сприймати позицію міністерства, бо в основі цієї позиції – здоровий глузд.

Водночас залишається незначна частина людей, які “за посадою” не сприймають думку, що в державних школах України представники різних національностей можуть окремі предмети вивчати державною українською мовою. Переконати таких людей у чомусь важко, адже в них зовсім інші завдання.

Якщо маєте ще якісь міркування щодо візиту, – пишіть у коментарях.

Subscribe
Повідомляти про
guest
2 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Мукачево
Мукачево
21.11.17 08:12

Усі закарпатські школи вже треба було давно перевести на українську мову навчання. А то угорці навіть і не думають вивчати державну мову, їм і так добре

вчителька
вчителька
21.11.17 18:00

Я теж дивилася трансляцію на ФБ. Якість погана, але основне зрозуміти можна було. Це великий плюс

Попередній Ужгородським студентам розповіли про геральдику Закарпаття (фото)
Наступний В УжНУ відкрили філію Міжнародного центру з приймання іспитів на знання іноземних мов