Поблизу Ужгорода відбулися змагання з пішохідного туризму “Єврокарпати – 2016”


Змагання з туризму біля Ужгорода
Під час змагань

1 – 7 липня на ужгородщині біля Оріховського озера розкинулось наметове містечко, у якому розташувались більш як 200 учасників традиційних змагань – Кубок України з пішохідного туризму – відкритий чемпіонат Закарпатської області „ЄвроКарпати – 2016”, а також Міжнародних змагань зі спортивного туризму серед юнаків „ЄвроКарпати – 2016”.

На масштабний турнір приїхали 18 команд з Волинської, Чернігівської, Херсонської, Хмельницької, Донецької, Львівської, Полтавської, Тернопільської, Закарпатської областей та м. Києва. Вперше участь у змаганнях такого рівня взяли спортсмени з Литовської Республіки. На урочисте відкриття завітали заступник директора департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації Аттіла Штерр та директор Закарпатського центру туризму Володимир Чепа.

Першого дня юнаки і дівчата змагалися на дистанції „Особисто-командна смуга перешкод”, де переможці визначилися в такій послідовності: І місце серед юнаків посів Костянтин Самойленко з Чернігівської області, ІІ місце – Олег Кучерявий з Тернопільщини, ІІІ місце – Юрій Грушицький з Херсонської області. Серед дівчат найкращі результати показали представниці команди „Арабіка” з міста Києва – Олександра Єременок та Аліна Лапіна, котрі посіли перше та друге місця відповідно, на третьому місці опинилася Валерія Хохленко з Чернігівської області.

Другого дня змагань команди долали дистанцію „Крос-похід” ІІ класу складності. Першу сходинку посіла команда „Арабіка” з м. Києва, друге місце у команди „Вертикаль” з Донецької області, третій результат показала команда з Херсонщини.
Третього дня спортсмени змагалися командами на дистанції „Смуга перешкод”, де І місце посіла команда Полтавської області, ІІ місце – Хмельницької області, ІІІ місце – команда „Азимут” з Донецька.

За підсумками всіх результатів визначилися переможці у командному заліку. Отже, перше місце Кубка України дісталось спортсменам з київської команди „Арабіка”, на другій позиції опинилася команда з Чернігівщини, а замкнула трійку переможців команда з Херсонської області.

Окрім Кубка України, відбулися ще й Міжнародні змагання зі спортивного туризму серед юнаків „ЄвроКарпати – 2016”. Участь у цьому турнірі взяли дев’ять команд з Хмельницької, Волинської, Закарпатської областей, м. Києва (КЦДЮТ) та Литви. Учасники змагалися на таких дистанціях: „Гонка героїв”, „Крос-похід” і „Смуга перешкод”.

У змаганнях на прикладній спортивно-туристській дистанції „Гонка героїв”, яка проводилась на теренах нашої країни уперше, взяли участь спортсмени різної вікової категорії. Серед учасників молодшої вікової категорії (2002-2004 р.н.) найкращий результат серед хлопчиків показали Олександр Пристай з Львівської області, друге місце – Антон Цимбалюк з м.Києва (КЦДЮТ), третє – у Антона Ткаченка („Арабіка”, м. Київ). Серед дівчат цієї вікової категорії трійка призерів така: І та ІІ місця – Наталія Варинюк та Катерина Каченюк з Волинської області, ІІІ місце – Катерина Овчарик з команди „Арабіка”, м.Київ.

Серед учасників середньої вікової категорії (1999-2001 р.н.) І місце здобув Андрій Поєнко з КЦДЮТ, м.Київ, ІІ місце – Деонисій Семенюк з Волинської області, ІІІ місце – Євген Захаров із Закарпаття. Серед дівчат І місце посіла Софія Варинюк з Волині, ІІ місце – Крістіна Бобер із Закарпаття, ІІІ місце – Каріна Погребняк з КЦДЮТ, м. Київ.

Учасники дорослої вікової категорії (1998 р.н і старші) показали такі результати: серед чоловіків найкраще подолав цю дистанцію Олександр Оришко з Волині, який виборов І місце, ІІ і ІІІ місця посіли представники команди Закарпатської області Владислав Курта та Георгій Фечо. Серед жінок І місце здобула Ліана Копилова з Києва, ІІ місце – представниця Закарпатської області Наталія Дешко, ІІІ місце – Наталія Ященко з Донецька.

Дистанцію „Крос-похід” кожна команда долала окремими зв’язками, які складалися з двох учасників. Спортсмени мали подолати мульти-дистанцію, котра складалася з декількох блоків – технічного (пішохідний туризм), водного, велосипедного та спортивного орієнтування. Серед учасників 2002-2004 р.н. І місце посіла пара з Волинської області, ІІ та ІІІ місця поділили спортсмени з команди „Арабіка”, м. Київ. Серед учасників 1999-2001 р.н. найкращою стала зв’язка із Закарпаття, а ІІ та ІІІ місця – у представників команди Литви. У командному заліку перемогу святкувала команда Закарпатської області, друге місце у литовської команди, а третє – у команди з Волині.

Третього дня міжнародного турніру учасники змагалися на дистанції „Смуга перешкод”. Закарпатська команда показала найкращий результат і здобула перше місце, другими стали спортсмени з КЦДЮТ, м. Київ, учасники литовської команди замкнули трійку призерів.

У загальнокомандному заліку Міжнародних змагань місця розташувалися також в аналогічному порядку.

Насичена програма змагань „ЄвроКарпати – 2016” включала звитяги спортсменів не лише вдень, але і вночі. Зокрема, відбулися змагання з нічного спортивного орієнтування, у яких взяли участь більше 30 спортсменів.

Підсумкового дня „ЄвроКарпат – 2016” переможцям в особистому заліку і командам було вручено медалі, грамоти і кубки. Українські спортсмени з різних куточків України, а також литовські учасники залишились задоволені гостинністю сторони, яка приймала, тобто Закарпатського центру туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді. А директор зазначеного центру запросив усіх спортсменів через рік знову завітати на чарівну Срібну Землю і взяти участь вже у „ЄвроКарпатах – 2017”, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Філологам і журналістам УжНУ вручили дипломи (фото, відео)
Наступний Ужгородські студенти вкотре утворили свою міні-державу (відео)