Представники Чехії профінансують ремонт закарпатських шкіл


Делегація краю Височіна

Завдяки багаторічній тісній співпраці з краєм Височіна Чеської Республіки вдалося реалізувати вісім десятків інвестиційних проектів, понад 50 культурно-освітніх та гуманітарних проектів, у розвиток соціальної сфери залучено майже 55 мільйонів гривень.

Про це нещодавно йшлося на робочій нараді в Закарпатській облраді з керівниками районів та міст області щодо інвестиційних спільних проектів на 2016 рік у рамках співпраці з краєм Височіна Чеської Республіки.

Для реалізації нових проектів цього року край Височина має намір виділити через благодійний фонд «ВіЗа» 5 мільйонів чеських крон. З обласного бюджету на це також будуть виділені кошти, але і міські, районні та сільські бюджети також мають підключитися до фінансування.

Як зазначив представник благодійного фонду «ВіЗа» Володимир Чубірко, мова йде про 19 об’єктів на загальну суму 17,6 мільйонів гривень. Умови співфінансування традиційні: з чеського боку – до 50%, з українського боку – 50 і більше відсотків вартості проведення робіт.

До переліку об’єктів, які не були завершені минулого року, потрапили: Хижанська ЗОШ І-ІІІ ст. Виноградівського району, ЗОШ І-ІІІ ст. с.Березово Хустського району, ЗОШ І-ІІ ст. с.Сойми Міжгірського району, дитсадок с.Верхнє Водяне Рахівського району, ЗОШ І-ІІІ ст. с.Осій Іршавського району. Зазначені соціальні заклади потребують заміни вікон, капітальний ремонт (заміна даху, дверей, ремонт фасаду).

Також до цьогорічних об’єктів, що потрапили в основний перелік спільних інвестиційних проектів, ввійшли школи: в с.Онок (Виноградівщина), с.Лисичево (Іршавщина), ЗОШ №1 ім.Т.Масарика у м.Свалява, дитсадки: с.Бороняво (Хустщина), с.Тарасівка (Тячівщина) та ін. Під час дискусій було наголошено, що за умовами фонду саме чеські партнери остаточно визначають, які об’єкти підлягають співфінансуванню.

За матеріалами прес-служби Закарпатської облради

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Молодого науковця з УжНУ нагородили за найкращу доповідь на симпозіумі
Наступний Найкращі закарпатські вчителі 2016 року (відео)