Представники УжНУ взяли участь у стратегічній сесії координаторів проекту ЄС


Представники УжНУ на зусрічі у Львові

14–15 квітня у Львові відбулася зустріч щодо партнерства Проекту ЄС / ПР ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) із вищими навчальними закладами України та координаторів муніципального компонента Проекту, повідомив Медіацентр УжНУ.

На зустріч з’їхалися представники з 12 областей України. З Ужгородського національного університету – керівник Центру зі сталого розвитку, кандидат політичних наук, доцент Г. І. Мелеганич та спеціаліст цього ж підрозділу – кандидат політичних наук, доцент Н.В. Марадик.

На початку зустрічі Світлана Слабінська, керівник відділу моніторингу та зв’язків із громадськістю Проекту ЄС \ ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», та Ганна Мелеганич, всеукраїнський координатор Національної мережі університетів – партнерів Проекту ЄС \ ПРООН МРГ, зробили огляд діяльності Мережі за основними напрямками: наукова діяльність, студентська активність та інституційна робота за попередні роки.

Далі 13 вишів України спільно з обласними координаторами МРГ розглянули можливі шляхи співпраці муніципалітетів та ВНЗ. Зокрема, ішлося про формування стратегії розвитку ОСББ у містах України, визначили спільні ресурси для розвитку ОСББ, обговорили спільні дії з органами місцевого самоврядування, обласними підрозділами Проекту та ресурсними центрами зі сталого розвитку ВНЗ щодо реалізації концепції «розумних міст» та сталого міського розвитку.

На заході були представлені кращі практики університетів щодо підтримки розвитку громад\ОСББ, результати науково-прикладних досліджень та практик університетів.

Використовуючи методику ділових ігор, науковці та обласні координатори обіграли:
  • практичні можливості аналізу індикаторів сталого міського розвитку;
  • процес розробки стратегій розвитку ОСББ;
  • роль вишів у розвитку міста;
  • визначили цілі роботи Освітньої мережі сприяння сталому розвитку на 2017–2019 роки щодо підтримки органів місцевого самоврядування у досягненні Цілей розвитку тисячоліття та концепції сталого розвитку;
  • проаналізували державну стратегію України 2020;
  • «Розумні міста» та «Електронне врядування» з участю ВНЗ.

Підсумком сесії стала розробка Концепції сталого розвитку за принципами «Розумних міст»: включення ВНЗ та громадськості.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Держзамовлення: Кабмін відправить гроші за абітурієнтом
Наступний Угорщина фінансуватиме поглиблене вивчення своєї мови в Ужгороді