Президент Міжнародної асоціації україністів професор Міхаель Мозер зустрівся з керівництвом УжНУ


Міхаель Мозер, Майя Мозер, Наталія Венжинович
Міхаель Мозер, Майя Мозер, Наталія Венжинович

Сьогодні залі засідань вченої ради УжНУ відбулася зустріч керівництва вишу з австрійським мовознавцем, президентом Міжнародної асоціації україністів, професором Міхаелем Мозером та його дружиною Майєю Мозер, співробітницею кафедри української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології Київського національного університету ім. Шевченка.

Міхаель Мозер – професор мовознавства Інституту славістики Віденського університету, Католицького університету імені П. Пазманя в Будапешті (де викладає полоністику) та Українського вільного університету в Мюнхені. Під час свого візиту професор прочитав викладачам і студентам філологічного факультету УжНУ лекції «Влада й кодифікація на Закарпатті (1919–1944 рр.)» та «Чи існує “русинська мова”?».

Вітала шановних гостей проректор з науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел. Також на зустрічі були присутні декан філологічного факультету Галина Шумицька, заступник декана з наукової роботи Наталія Венжинович та начальник відділу міжнародних зв’язків Оксана Свєженцева. Зокрема, обговорили актуальні справи університету, роботу Асоціації випускників УжНУ та дотики співпраці філологічного факультету з європейськими університетами та КНУ ім. Шевченка.

Мирослава Лендьел, Галина Шумицька, Оксана Свєженцева
Мирослава Лендьел, Галина Шумицька, Оксана Свєженцева

Наприкінці зустрічі гості поділилися своїми враженнями від перебування в Ужгороді.

Міхаель Мозер зазначив:

«Нам дуже сподобалась загальна атмосфера візиту. Ми вдячні за таку гостинність. Цікавою видалася наукова дискусія. В цілому, ми приємно вражені побаченим у місті та вашому університеті».

А Майя Мозер наголосила на зацікавленості студентів:

«Насамперед хочу відзначити готовність студентів до наукового напрямку. Приємно дивитися на сформованих особистостей, які зацікавлені у тій формі навчання, яку ви для них створили. Відчувалось, що студенти відвідали лекцію за власним бажанням, охоче ставили самостійні запитання і долучалися до дискусії. От це мені дуже сподобалось, рівень ваших студентів є дійсно високим».

Ганна Фельцан,
Інформаційно-видавничий центр УжНУ

 

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгородському торговельно-економічному коледжі відбувся конкурс читців Шевченкової поезії (фото)
Наступний МОН запропонувало варіант вирішення питання мови нацменшин на Закарпатті