Професор із Острога закликає владу задуматися над станом закарпатських навчальних закладів


Петро Кралюк, професор "Острозької академії"

Доктор філософських наук, професор Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк у газеті “Дзеркало тижня. Україна” оприлюднив статтю під назвою “(Не)наше Закарпаття: погляд стороннього”.

У цій статті він описав свої враження від нещодавнього перебування в Закарпатті.

Пішла мова і про стан деяких закладів освіти: професор порівняв приміщення Закарпатського угорського інституту та медичного коледжу в Берегові:

“Це мимоволі породжує якийсь комплекс меншовартості. Високе — це не наше. А ось низьке, просте — наше. Іноді це протиставлення високого не нашого і низького нашого просто ріже очі. Наприклад, у Береговому є Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ. Вигляд він має просто шикарний. Колись занехаяне приміщення, яке передали цьому навчальному закладу, відреставрували, зробили капітальний ремонт в аудиторіях. Робилося все це за гроші, які надала Угорщина. Нині приміщення інституту є окрасою міста. І поряд із ним — Берегівський медичний коледж, розташований у старому великому і колись гарному приміщенні. Однак нині воно геть занедбане — на його реставрацію нібито немає грошей. Отаке порівняння угорського й українського.

Над такими речами слід би задуматися — передусім українській владі”, – підсумовує професор.

Із повним текстом статті Петра Кралюка “(Не)наше Закарпаття: погляд стороннього” можна ознайомитися на сайті “Дзеркала тижня” за посиланням.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Заступник директора департаменту ОДА: опорні школи на Закарпатті в кращому разі будуть створені у 2017-2018 навчальному році
Наступний У Мукачеві запрацювала нова спеціалізована школа