Професор Шандор відкрив в Ужгороді ще одну міні-скульптурку (фото)


"Hallom"
"Hallom" - нова міні-скульптурка в Ужгороді

Ужгород має ще одну міні-скульптурку – «Hallom».

17 вересня, у день народження винахідника першої у світі телефонної станції угорця Тиводара Пушкаша, поблизу будівлі Ужгородського поштамту відкрили нову міні-скульптурку «Hallom».

З угорської «hallom» означає «чую» – саме це слово, зі слів очевидця Томаса Едісона, свого часу Тиводар Пушкаш сказав при тестуванні телефонного зв’язку. Невдовзі воно перетворилося на загальновідоме «алло», яким і нині послуговуються в усьому світі.

Автор маленького телефона – відомий ужгородський скульптор Михайло Колодко, який нині живе і працює в Будапешті. Якраз йому під час відкриття міні-скульптурки й намагався зателефонувати професор УжНУ Федір Шандор, який відкривав пам’ятник.

відкриття скульптурки - Федір Шандор

Зв’язок із Будапештом встановити вдалося не одразу, однак Михайло Колодко зауважив:

«Hallom! Hallom! Федя, радій, що взагалі зміг зв’язатися, бо ж у часи Едісона зв’язок був іще гіршим! Сьогодні ми можемо передавати у мільйони разів більше інформації, ніж тоді. Відтепер із місця, де встановлено цей телефон, потрібно дзвонити коханій людині і казати: «Hallom».

Біля міні-скультпутрки телефона в Ужгороді

Студентка факультету туризму та МК УжНУ Марія Заболотна теж прийшла на відкриття міні-скульптурки, аби побачити нову туристичну родзинку міста й уміти правильно нею користуватися. Дівчина каже:

«Найчастіше я телефоную мамі – іншим майже не дзвоню. Частенько спілкуюся у месенджері. Мої рідні дуже далеко, тож говорю з ними приблизно по півгодини, бо тут моє життя вирує і треба про все розповісти. І, звісно, перше, що кажу в слухавку – алло».

Тож мерщій шукати нову ужгородську атракцію на Поштовій та дзвонити звідти коханим!

Ксенія Шокіна
Медіацентр УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Команда Ужгородського університету стала чемпіоном України з програмування
Наступний Студенти УжНУ вчилися розуміти символізм у галереї «ILKO»