Професор УжНУ був суддею під час національного відбору міжнародних судових змагань


Судові змагання УжНУ

11–12 березня на базі Українського католицького університету (м. Львів) відбувся національний етап судових змагань із міжнародного публічного права імені Бенджаміна Телдерса. Професор УжНУ Михайло Савчин взяв участь як суддя в одному з шести відбірних раундів, а також у фінальному –де визначився фіналіст. Перемогла команда студентів Києво-Могилянської академії, і тепер виступить у підсумковому міжнародному змаганні в нідерландському місті Лейдені.

У фіналі національного відбірного раунду взяли також участь команди Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Одеської юридичної академії за підсумками відбору – оцінками Меморандуму (учасники мали написати позиції Заявника і Відповідача згідно з вимогами Інтернаціональних правил проведення цього змагання), повідомили на сайті Медіацентру УжНУ.

Кожна з чотирьох команд-фіналісток зустрілася з  іншою і як Заявник, і як Відповідач: за підсумками було визначено переможця національного етапу.

Користь таких змагань безумовна, адже вони дають змогу грамотно, аргументовано, логічно й послідовно формулювати правові позиції у юридичних справах. При цьому дуже важливим є знання доктрини та юриспруденції міжнародних судів, а в ході усних змагань – володіння мистецтвом еристики (ведення дискусії) та оперативного реагування на виступи опонента в ході судового слухання.

Цілком слушно зауважує Іван Городиський, директор Центру верховенства права УКУ: «Участь у конкурсі – це можливість для студентів-юристів здобути досвід виступу на судовому засіданні, перевірити та вдосконалити знання юридичної англійської мови, краще ознайомитися з принципами верховенства права. Окрім того, ведення судових дебатів – це те, що на них чекає як юристів».

Окрім того, такі змагання формують коло національного юридичного співтовариства, його інтелектуальну еліту, яка незабаром формуватиме communis opinion iuris і демонструватиме високі етичні та професійні стандарти захисту прав людини й утвердження верховенства права. А для студентів – це нагода вдосконалити навички майбутньої професії правника.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді дискутували журналісти щодо етики у висвітленні конфліктів
Наступний В УжНУ визначали найкращих викладачів-бадмінтоністів