Професор Федака у “ТСН. Тиждень” про те, чи загрожує Закарпаттю угорський сепаратизм (відео)


Сергій Федака, професор УжНУ. доктор історичних наук
Професор УжНУ Сергій Федака

Професор Ужгородського національного університету Сергій Федака у вчорашньому випсуку “ТСН. Тиждень” відповів на питання, чи загрожує українському Закарпаттю угорський сепаратизм. 

“В угорців як у нації є певний історичний комплекс – “комплекс Тріанону”: вони колись мали величезну державу, величезне королівство, і є от оця мрія про відновлення та розширення, як колись, держави. Тому десь на такому побутовому, скажемо, народно-ментальному рівні ці настрої є, і політики, на жаль, десь реагують на це”, – зазначив Сергій Федака.

“На щастя, скажем, дії з боку Угорщини мають зовсім інший характер, ніж дії з боку Росії. Поки це у вигляді агітаційних різних таких акцій, певних пропагандистських речей. Ну, скажем, тиждень тому була спроба встановити на Берегівщині певні агітаційні “стовпчики” – стели із відповідними написами в такому сенсі, що звідси починається Угорщина, звідси територія угорської мови і так далі… Для суверенної України, звичайно, така агітація неприйнятна”, – наголосив професор УжНУ Сергій Федака.


Довідково. Тріанонський договір — мирний договір, укладений 4 червня 1920 року між союзними державами Антанти у Першій світовій війні та Королівством Угорщина. Остання погодилася на значні обмеження та втрату територій, у тому числі Закарпаття та усієї Словаччини на користь Чехословацької республіки. У 1920-1930-х pp. угорські ревізіоністські кола домагалися скасування Тріанонського договіру і повернення втрачених земель до «Великої Угорщини».

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Сьогодні в обласному драмтеатрі випускники Ужгородського коледжу культури і мистецтв покажуть "Карнавал ілюзій"
Наступний Петро Горват про новації вступної кампанії в УжНУ (відео)