Професори УжНУ перемогли у Всеукраїнському конкурсі «Винахід року»


У номінації «Кращий винахід року в Закарпатській області» перемогу здобув комплекс винаходів Юрія Жигуца та Івана Опачка

26 квітня відзначається Міжнародний день інтелектуальної власності, з чим щиро вітаємо представників інтелектуальної сфери і бажаємо й надалі впевнено рухатися на шляху плідних пошуків і відкриттів.

З нагоди Міжнародного дня інтелектуальної власності Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) під егідою Державної служби інтелектуальної власності України щорічно проводиться конкурс «Винахід року». Він призначений популяризувати винахідницьку діяльність серед широких верств науково-технічної громадськості України, заохочувати роботодавців до впровадження у виробництво результатів інтелектуальної праці, а також виявляти найбільш талановиті і перспективні розробки та привертати до них увагу як вітчизняних, так і іноземних підприємців та інвесторів.

Усього на конкурс у 2015 році було подано 394 роботи, серед яких 161 винахід і 233 корисні моделі, що становить 41 % і 59 % відповідно. Також варто зазначити, що 315 конкурсних робіт (80% загального обсягу) було подано вищими навчальними закладами України.

У номінації «Кращий винахід року в Закарпатській області» здобув перемогу комплекс винаходів «Межовий ультразвуковий ідентифікатор положення координат і спосіб визначення його положення» (патенти №№ 109926, 107284) Ужгородського національного університету доктора технічних наук, професора Юрія Жигуца та доктора фізико-математичних наук, професора Івана Опачка, повідомив Медіацентр УжНУ.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В МДУ на семінарі показали, як правильн підготуватися до Великодня
Наступний Закарпатка перемогла у всеукраїнському конкурсі "Учитель року-2016"