Примус убиває інтерес до навчання


У Великобританії є школа Саммерхілл. Це приватний навчальний заклад, заснований у 1921 році. Головна його ідея – школа має підлаштовуватися під дитину, а не навпаки.

Це заклад із вільним навчанням – учні можуть вибирати, які предмети їм відвідувати, або можуть не вчитися взагалі.

Але той, хто думає, що в цій школі ніхто не вчиться, помиляється.

Діти, які прийшли в Саммерхілл у дошкільному віці, ходять на уроки зразу.

Навіть учні, які взагалі відмовлялися вчитися в школі, у Саммерхіллі через деякий час (у середньому цей термін становить три місяці) починають цікавитися навчанням і відвідувати уроки.

Школа Саммерхілл
Школа Саммерхілл

Учні Саммерхіллу радо беруться за математику. Вони отримують задоволення від географії та історії. Майже ніхто не користується можливістю не вчитися. Навіть найменші часто резервують для себе час у розкладі вчителя і вчаться того, що їм подобається, що їм цікаво. Практично всі учні грають на музичних інструментах, часто на кількох одразу, записують музику.

То чому ж у Саммерхіллі діти вчаться із задоволенням, а у звичайних школах часто не люблять навчання?  – Очевидно, тому що примус убиває інтерес до навчання.

Але як? – Мабуть, справа в асоціюванні.

Якщо ви поставите на будильник улюблену пісню, то незабаром її зненавидите, бо вона асоціюватиметься у вас із тими моральними стражданнями, які ви відчуваєте при небажаному пробудженні і підйомі.

Те ж і з освітою: примусове навчання завжди супроводжується моральними стражданнями, переважно – нудьгою. Зрештою, після тривалого примусу всяке навчання у дитини починає автоматично асоціюватися з тим дискомфортом, тою нудьгою, яку вона відчувала через примус. Це стосується всякого заняття. Примушування до якоїсь діяльності вбиває інтерес до неї, пишуть на сайті Econet.

Заняття у школі Саммерхілл
Заняття у школі Саммерхілл

Школа Саммерхілл – це демократична спільнота: усі питання, що стосуються керування школою, вирішуються на шкільних зборах, на яких присутні всі учні і працівники школи, при цьому кожен має рівний голос. Ці збори фактично є законодавчим і судовим органом школи.

Усі члени спільноти — школи Саммерхілл — можуть чинити, як їм завгодно, доки їх дії не спричиняють шкоди іншим людям.

Крім того, тут відсутня будь-яка система оцінювання.


Читайте також: Чи варто робити з дитиною домашнє завдання?

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Міністр Квіт про новації в українській науці
Наступний Уряд скасував безкоштовне харчування учнів 1-4 класів