Психологи УжНУ спілкувалися з представником Корпусу Миру США


Представники Корпусу миру США зустрілися з психологами УжНУ

Тривала й плідна співпраця між кафедрою психології факультету суспільних наук УжНУ та Закарпатським регіональним центром соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації « Вибір» принесла корисні плоди.

Нещодавно відбулася зустріч першокурсників спеціальності «Психологія» з директором центру «Вибір» В.М.Марко та волонтером Корпусу Миру США Роландом Лавалі.

Пан Роланд розповів про світові традиції волонтерства і власний шлях до усвідомленої допомоги людям, про добровільну працю на гарячій лінії запобігання самогубствам, роботу вчителем економіки у Республіці Фіджі як волонтер Корпусу Миру та про співпрацю з центром «Вибір» в Ужгороді. Гість зі США став для студентів цікавим співрозмовником з питань, які стосувалися волонтерської діяльності. Власним прикладом він прекрасно вмотивовував нашу молодь почати доброчинну працю.

Студентські запитання були різноманітними за змістом. Цікавилися, якими якостями особистості наділені волонтери, тривалістю волонтерської справи нашого гостя; перевагами й недоліками цієї діяльності в США. Молодь турбувало питання, що стимулює людину обрати такий шлях у житті.

Своєю чергою, пані Василина Марко ознайомила студентів з основними напрямками діяльності центру «Вибір» – а це робота з людьми, що мають інвалідність, надання їм консультаційних послуг, допомога в навчанні, підготовці до вступу до навчальних закладів, сприяння працевлаштуванню. Розповіла Василина Михайлівна про співпрацю з волонтерами й переваги, які мають добровільні помічники Центру. Це чудовий досвід для студентів  у галузі практичної психології, а також можливість спілкування з носіями англійської мови та іншими зарубіжними партнерами, зокрема зі Швейцарії, участь у підготовці ґрантових програм, залучення до виконання міжнародних проектів.

Студенти дістали відповіді на запитання щодо роботи з людьми з інвалідністю, про зміни у ставлення до тих, хто має особливі потреби в суспільстві. Запитували Роланда про волонтерство й причини, які спонукали його до доброчинної праці.

Роланд Лавалі та Василина Марко
Роланд Лавалі та Василина Марко

На зустріч завітав і декан ФСН Юрій Остапець, який зацікавився  можливістю укласти партнерську угоду та налагодити дальше плідне співробітництво наших студентів-психологів з центром «Вибір».

Багато хто з молоді висловив бажання спробувати себе в благодійній справі, попрактикуватися під час виробничих практик з психології.

Кафедра психології висловлює щиру вдячність магістру ФІФ УжНУ Марії Маняці за цікаву й змістовну зустріч, що супроводжувалася її професійним перекладом з англійської мови.

За інформацією ст. викладача кафедри психології УжНУ Світлани Ісаєвич
Медіацентр УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Після Нового року мукачівські дитсадки будуть закриті
Наступний Як ужгородські дошкільнята відзначили Новорічне свято (відео)