Ринок, торговельний центр, гуртова база: де краще купувати шкільне приладдя


Шкільне приладдя, школярка

Якщо наближення першого вересня у деяких батьків викликає легкий мандраж, то інші навіть впадають у паніку. І не дивно, адже дитину необхідно не тільки одягнути і взути, а й забезпечити усім шкільним приладдям. Ті, хто вже брав участь у марафоні підготовки до навчального року, легше переживають цей період. Найскладніше батькам першокласників… Уперше зібрати дитину до школи – справа, що потребує чималих сил, терпіння і досить великих витрат. Яких саме, з’ясувала газета «Ужгород».

Разом із продавцем відділу канцтоварів ми підраховували, скільки ж може коштувати шкільне приладдя для учня першого класу за мінімальними цінами. Сума вийшла значна – 550 гривень! Сюди входить, як мінімум, 10 зошитів, щоденник та альбом, пенал, ручки, кольорові олівці й фарби, пластилін, обкладинки, рюкзак – у переліку близько 40 пунктів.

Слід зазначити, що ціни на канцтовари у спеціалізованих магазинах, супермаркетах і на ринках мало відрізняються – скрізь є і дорогі, і дешеві. Як у супермаркеті, так і на ринку зошит можна придбати і за 2 гривні, і за 15 грн., і навіть за 30 гривень. Правда, вартість, наприклад, обкладинок на ринку викликає здивування у покупців – 32 грн. за 10 шт., тоді як у магазині можна зекономити 10 гривень.

Ринок

Аби придбати шкільне приладдя на центральному місцевому ринку, доведеться довгенько ходити в пошуках наметів із цими товарами. Таких точок, на диво, знайшлося лише кілька. Виходить, що вони не витримують конкуренції з магазинами та супермаркетами і пропадають з ринків. Але ті, що залишилися, таки намагаються вижити.

Відразу впадає у вічі невеликий асортимент і деякі відверто завищені ціни. Так звичайний «зелений» 12-аркушевий зошит на ринку коштує від двох до п’яти гривень, а ціна щоденника коливається від тринадцяти до 62 грн.; набір кольорового картону – від восьми до 22 грн., кольорові олівці (12 штук) – 22 гривні, альбом – від п’ятнадцяти до 35 гривень. Пенали теж вражають: дітей – різноманітністю оформлення, а батьків – своєю ціною. Їх вартість становить 23–100 гривень. Пластилін коштує від 23 грн. за упаковку. Найдешевший рюкзак – за 250 грн. Можна придбати і дорожчий – за 700 грн.

Цікаво, що кожен продавець, почувши слово «рюкзак», починає пропонувати саме ортопедичний (рюкзак із жорстким каркасом, що дозволяє правильно розподіляти навантаження на хребет дитини). Він, мовляв, збереже здоров’я дитини. Може, й так, але за нього батьки заплатять удвічі більше, ніж за звичайний наплічник.

Торговельний центр

Особливо багатий асортимент пропонують торгові центри. Ціни там зовсім не кусаються, а навіть навпаки – дуже привабливі. Зошити з 12 аркушів – за ціною 2,70 грн., проте поруч лежать такі самі «за змістом» зошити, але вже з креативними обкладинками – то вже за 4,50 грн. Вартість класичної простої ручки варіює від 1,50 грн. до 3,5 грн. Альбоми для малювання коштують від десяти до сорока гивень, залежно від кількості аркушів і цупкості паперу. Кольорові олівці – 15 гривень за 6 штук і 52 грн. – за набір із 24 штук. На десяток обкладинок піде 15–35 грн., а на шкільний щоденник 10–72 грн. Ранець коштує 360–500 гривень. Тож купити шкільні товари в торгових центрах можна і швидко, і за оптимальними цінами.

Гуртова база

Цей варіант – для тих, хто справді хоче заощадити. Зошит на 12 аркушів тут коштує від 1,1 грн., на 18 аркушів – від 1,55 грн., 48 аркушів – від 5,65 грн.; щоденники – по 10–30 грн. Ціна олівців – від 50 копійок до 3 грн. 60 коп. Вартість звичайної упаковки олівців на шість кольорів – від 8,50 грн. Більше кольорів – вища ціна. Те саме з фарбами. Можна купити коробочку гуаші за 13,50 грн., а можна і за 100 гривень. З фломастерами така ж ситуація: хочеш – бери упаковку за 6 грн., а хочеш – за 32 грн. Ціна залежить і від кількості фломастерів в упаковці, і від різноманітності колірної гами, і від виробника. Це стосується і кольорового паперу, пластиліну тощо. Так набір картону вітчизняного виробництва коштує 5 грн., а імпортний – 25 грн. Ціна пластиліну – від 9 грн. до 25 грн. Альбом для малювання, найпростіший і з не дуже якісного паперу – 10 гривень. Ключову роль тут відіграють якість альбомних аркушів і дизайн в цілому (хоча навіщо малому школярикові аж надто якісний та супербілий альбом).

Утім, має гуртова база і свої мінуси. До прикладу, не можна купити тільки один вподобаний зошит – потрібно брати відразу «гурт»: тонкі продають упаковками по 25 штук, товсті зі 48 аркушів – по 10-15 штук. А цими днями, напередодні шкільного сезону, на прилавку багато товарів без вказаної вартості, тож доводиться щоразу звертатися з питаннями про ціну до працівників магазину.

• • •

Таким чином, бачимо, що підготовка до навчального року – справа не дешева і складна, але в підсумку – те, скільки грошей буде витрачено, залежить, як завжди, від підходу до цього батьків. Бо завжди можна заощадити на покупці скромніших канцтоварів, які набагато дешевші від своїх аналогів із «фешенебельними» забарвленнями чи малюнками. І, звичайно, практика показує, що набагато дешевше купувати все в гуртових точках продажу. Може, так витрачається більше часу – зате не доведеться розлучатися з кругленькою сумою зі сімейного бюджету.

Вікторія Кузіва, газета “Ужгород”

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті функціонує найменше професійно-технічних навчальних закладів
Наступний Москаль спростував інформацію, оприлюднену на сайті МОН