Що треба знати вступникам до Мукачівського державного університету


Мукачівський державний університет
Мукачівський державний університет

Чим ближче день випуску зі школи, тим більше питань з’являється у кожного майбутнього абітурієнта стосовно вступу до ВНЗ.

Відповіді на деякі з них опублікував на своєму сайті Мукачівський державний університет:

Правило 1. На денну форму навчання вступники подають заяви лише в електронній формі, крім вступників, на яких поширюються «особливі» умови вступу; на заочну – в паперовій формі.

Вступник може подати до 15 заяв на 5 спеціальностей.

Правило 2. Прийом заяв на вступ та вступні іспити здійснюватиметься у такі терміни:

  • з 11 липня по 27 липня (до 18:00) – прийом заяв та документів у паперовій або електронній формі від вступників на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти (тобто після 9 та 11 класу);
  • з 11 липня по до 20 липня (до 18:00) – прийом заяв від випускників 11 класів, які складають вступні іспити та творчі конкурси;
  • з 21 по 28 липня триватимуть співбесіди та вступні іспити;
  • з 18 по 27 липня проводитимуться творчі конкурси.

Правило 3. Право навчатися за бюджетні кошти мають громадяни, які вперше здобувають вищу освіту за бюджетні кошти. У випадку повторного вступу на бюджетну форму навчання, вступнику необхідно відшкодувати вартість попередньо здобутої освіти до бюджету.

Приблизно 5% держзамовлення за кожною спеціальністю виділятиметься для вступників пільгових категорій.

Правило 4. Зарахування вступників на навчання за кошти держбюджету відбуватиметься 6 серпня (до 12:00); на контракт – не пізніше 12 серпня.

Вступники, яких рекомендовано до зарахування на бюджет, для зарахування повинні надати оригінали документів до 5 серпня (до 18:00); на контракт – не пізніше 10 серпня.

Правило 5. За результатами вступних іспитів безпосередньо у ВНЗ можуть вступати особи, у котрих є захворювання, через які вони не можуть складати ЗНО (Наказ Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я від 25 лютого 2008 року № 124/95).

Також обирати між ЗНО та вступними іспитами у ВНЗ на власний розсуд мають право особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані), після 30 листопада 2015 року та особи, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби).

Правило 6. Вступники після коледжів, що вступають на іншу спеціальність, («перехресний вступ») зобов’язані подати диплом молодшого спеціаліста, за яким визначатиметься середній бал, скласти додаткове вступне випробування у формі співбесіди та фахове вступне випробування.

Правило 7. ВНЗ має право встановити додаткові умови вступу.

Більше інформації для вступників тут.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті визначили найкращих юних астрономів
Наступний Через грип навчання припинено майже в 1000 закарпатських шкіл і дитсадків