Співвідношення кількості студентів та викладачів: рейтинг світових університетів


Учитель
Агентство Times Higher Education опублікувало міжнародний рейтинг вишів за співвідношенням кількості студентів і викладачів.

За даними сайту World university rankings, у київському виші навчається 22 686 студентів, на одного викладача тут припадає понад 8 учнів (показник – 8,2).

Рейтинг університетів за кількістю студентів та викладачів
Інфографіка Times Higher Education

Як виявилося, найбільше професорів у Медичному коледжі американського штату Вісконсін: насправді, там більше персоналу, ніж учнів. Саме тому тут приділяють максимальну увагу теоретичному навчанню і практиці студентів – майбутніх лікарів.

Здебільшого до рейтингу увійшли невеликі виші з кількістю студентів до 5 тисяч, але є і великі університети, яким вдається зберігати непогану пропорцію вчителів та учнів.

Рейтинг світових університетів
Інфографіка Times Higher Education

Таким став Університет Джона Хопкінса, США. У ньому навчається 15 тисяч студентів, але заклад спромігся триматися показника 3,5 студента на кожного викладача. До речі, університет посідає 11 місце у глобальному рейтингу найкращих вишів світу.

Каліфорнійський технологічний інститут, який є найкращим малим університетом світу, в цьому списку спромігся потрапити лише на 50-те місце – тут один викладач навчає сімох студентів.

Цікаво, що університет Дахи у Бангладеш має той самий рейтинг, хоча у ньому аж 62 тисячі учнів.

До першої десятки зарахували університети США, Японії та Австрії. Переважно це медичні виші.

Автори рейтингу зазначають: чим менше студентів на одного викладача, тим якіснішою буде подача матеріалу, оскільки професор зможе приділити достатньо уваги кожному. Однак насправді якість викладання залежить від багатьох факторів.

Єдиний український виш, який потрапив до рейтингу, Національний університет Шевченка, опинився на 74-й позиції, повідомляє Українська правда. Життя.

Нагадаємо, що згідно з вимогами, які діють в Україні, кількість викладачів залежить від кількості студентів. Ця норма стосується всіх державних вищих навчальних закладів України і регулюється спеціальною постановою Кабінету Міністрів України. Нещодавно було внесено зміни до закону, які пом’якшили прив’язку кількості викладачів до кількості студентів у державних ВНЗ.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній УжНУ за гроші Вишеградського фонду реалізує проект "Інноваційний університет"
Наступний Актуальні питання підготовки до пробного ЗНО-2016 обговорили в Ужгороді