Студентка філфаку УжНУ дебютувала як молода поетеса


Дебют Наталії Кузьмак у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці

28 квітня у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулося засідання клубу літературних дебютів «Нові імена». Свою творчість і бачення світу презентувала студентка-другокурсниця філологічного факультету Наталія Кузьмак.

Дівчина родом із міста Турки, що на Львівщині. Писати почала ще в школі. Першого вірша Наталія не пригадує, але знає, що їй було соромно за нього, коли весь клас перечитав її добре виконане творче завдання на уроці. Творчість Ліни Костенко, Василя Симоненка, Сергія Жадана, Юрія Іздрика – це те, що дебютантка любить, хто її надихає.

Світлу, позитивну дівчину її подруга Корнелія Остапів представила віршем. Дівчина є членом літературного клубу «Читаємо разом», виступає на поетичних читаннях у місті, має активну громадянську позицію. Письменниця Надія Панчук відзначила, як росте Наталія Кузьмак у літературній творчості, шукаючи себе, й порекомендувала не зупинятися на досягнутому.

Літературознавчу оцінку віршів дебютантки дала доцент кафедри української літератури УжНУ Олександра Ігнатович: «У Наталі є облаштований художній світ, відчувається свіжість погляду й образу. А це найскладніше – знайти свою мову».

Літературознавцю подобається щирість у віршах, звернення до читача, як у шістдесятників, бажання схилити читача на світлий бік. За словами Олександри Ігнатович, дівчині вдається громадянська, філософська, інтимна лірика. «У Наталії є розуміння, що треба бути кимось, а не вигадувати собі образ. Зовнішня світла оболонка висвітлює внутрішній світ», – резюмує критик.

Досі Наталія Кузьмак не друкувала своїх віршів, але вони увійдуть до альманаху, який готує крайова Спілка письменників (рубрика «Голоси молодих»). Там надрукують тексти ще трьох дебютантів – Катки Мучички, Ганни Фельцан та Василя Малишки.

Вечір відбувався в атмосфері класичної струнної музики, яку виконали вихованці Ужгородської дитячої музичної школи імені А.Чайковського та Ужгородської школи мистецтв.

У клубі літературних дебютів з’явилася нова традиція – запрошувати попередніх дебютантів, аби побачити їх зростання, почути нові поезії. Цього разу своєрідним сюрпризом стали вірші Катки Мучички.

До слова, на десятиріччя клубу, яке буде наступного року, організатори планують влаштувати зустріч випускників з вечором поетичних читань.

Іванка Когутич, Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Підсумки найважливіших подій тижня в УжНУ (відео)
Наступний До 370-ї річниці церковної унії в Ужгороді пройшла міжнародна наукова конференція