Студенти-фізики УжНУ гідно виступили на олімпіаді з мехатроніки в КПІ


Василь Біланчук та Олександр Левчук
Василь Біланчук та Олександр Левчук

Відомий британський учений Ернест Резерфорд колись зауважив: «Науки поділяються на дві групи: фізику та збирання марок». Що ж, фізичний факультет УжНУ гідно тримає марку справжньої науки вже упродовж багатьох років.

Нещодавно студенти нашого вишу Тетяна Феделеш та Іван Марушка взяли участь у змаганнях, організованих міжнародною некомерційною асоціацією «WorldSkills International», і показали блискучий результат.

Вийшовши до фіналу олімпіади з мехатроніки в Київському політехнічному інституті, вони автоматично потрапили в число конкурсантів основних змагань, котрі базувалися на складових олімпіади.

Змагання передбачали чотири етапи, кожен із яких тривав півтори години з перервами. У фіналі учасників поділили на дві групи, які розмістилися в різних аудиторіях, де були набори з 5 схожих стендів – міні-конвеєрів. Конкурcанти мали однакові завдання, але різні макети. Експерт команди (у наших юних науковців – доцент Василь Біланчук) ставав членом журі в іншій аудиторії – зі своєю ж командою спілкуватися не міг. Після завершення роботи над макетом контролер фіксував час закінчення й номер етапу. Найважливішим було зробити більше завдань за оптимальний час.

«Хочу висловити особливу подяку Олександру Губареву за чудову організацію олімпіади і конкурсу. Я дуже задоволений участю в журі – це дає змогу більш фахово готувати команди до наступних змагань. Тобто колектив КПІ попрацював ще й над нами, експертами, – захоплено розповідає експерт команди нашого вишу, доцент кафедри прикладної фізики УжНУ Василь Біланчук.

Представники фізфаку Ужгородського університету показали чудовий результат, посівши серед 23 команд 7-е місце у компетенції «Мехатроніка».

«Готувалися ми близько двох тижнів, але найбільший результат дав один день, коли нам принесли контролер siemens і пояснили, як його програмувати. Під час змагань на обладнанні компанії FESTO нам довелося дуже швидко вчитися програмувати невідомою мовою STL. Загалом було дуже круто побувати на змаганнях такого рівня, адже тільки виконуючи різноманітні завдання, розумієш, який добрий багаж знань дав університет, незважаючи на слабку технічну базу», – ділиться враженнями учасник конкурсу, студент-фізик УжНУ Іван Марушка.

Марія Шелельо, Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Професор УжНУ узяв участь у днях України в Македонії
Наступний На Закарпатті відбувся обласний етап конкурсу імені Шевченка