Студенти-історики знайшли понад 50 артефактів під час дослідження руїн в Ужгородському замку


Студенти-археологи

Зброю 17 століття та цілу низку цікавих артефактів і знахідок виявили студенти та викладачі УжНУ під час літньої практики.

Шаблі, медальйони, монети та застібки – усе це виявили студенти Ужгородського національного університету під час дослідження руїн середньовічної церкви Святого Юрія на території Ужгородського замку.

В археологічній експедиції взяли участь 35 студентів першого курсу історичних спеціальностей, факультету історії та міжнародних відносин.

Місце розкопок - вигляд зверху
Місце розкопок – вигляд зверху

Як зазначають ужгородські археологи, експедиція УжНУ вже була тут й минулого року, досліджувалася вівтарна частина церкви. Наразі розкопки проводяться в центральному нефі, який вважається найбільш давньою частиною церкви.

Знайдена зброя
Знайдена зброя

Вивчення знайдених артефактів дозволить їм провести датування церкви, яка функціонувала до першої половини XVIII століття, та встановити етапи її перебудови.

На  площі, в якій ведуться розкопки ми знаходимо значну кількість артефактів, наразі ми маємо більше 50 індивідуальних номерів знахідок. Церква Святого Юрія функціонувала до 1728 року, тоді трапилася пожежа, яка завдала значних руйнувань замку та церкві. Замок був відбудований, а споруда церкви так і залишилася в руїнах.  З 1740 року в стінах замку розташовувався австрійський гарнізон і солдати пограбували існуючі в храмі крипти з похованнями. Цьогоріч знайшли дві шаблі, медальйони, застібки, пряжки та монети, а також зафіксовано чимало поховань XV-XVII ст.

Місце розкопок - вигляд зверху
Місце розкопок – вигляд зверху
Володимир Мойжес під час розкопок
Володимир Мойжес під час розкопок
Розкопані прикраси
Розкопані прикраси

Ось така інформативна та корисна літня практика у студентів-істориків. Тож побажаємо їм успіху та нових неймовірних, і цікавих знахідок.

За матеріалами vseosvita.ua

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Україна на карті світу без льодовиків: модель від National Geographic
Наступний Мукачівським педагогам перед відпусткою виплатили понад 26 млн грн