Студенти-медики УжНУ взяли участь у Генеральній асамблеї IFMSA на Мальті


Студенти-медики УжНУ взяли участь у Генеральній асамблеї IFMSA на Мальті

Студенти-медики УжНУ можуть упливати на світові тенденції в медичній освіті та охороні здоров’я, пише Іванна Когутич на сайті Медіацентру УжНУ.

Нещодавно студенти-медики України як члени Всеукраїнської асоціації студентів-медиків (UMSA) взяли участь у Генеральній асамблеї International Federation of Medical Students’ Associations-65th General Assembly March Meeting, яка проходила на Мальті. Очолював делегацію віце-президент UMSA з міжнародних відносин, студент Ужгородського національного університету Володимир Смоланка.

Семеро ужгородських студентів мали унікальну нагоду ефективно попрацювати із делегатами 119 країн світу. Цьогорічна асамблея стала оcобливою в історії асоціації, адже саме тепер Україна отримали Full-membership (повне членство) і можливість впливати на світові тенденції у медичній освіті та охороні здоров’я.

«На пленарних засіданнях студенти-медики голосували за ухвалення стратегічних рішень в роботі організації на наступний рік, на секціях обговорювали досягнення, проблеми та шляхи їх вирішення, обирали найкращі проекти з охорони здоров’я, медичної освіти та прав людини серед представників більш ніж 100 країн світу, а головне – набули безліч нових знайомств по всьому світу», – розповідає Володимир Смоланка.

IFMSA дає можливість академічних та наукових обмінів між асоціаціями.

«Протягом роботи асамблеї членам делегації вдалося попередньо домовитись про близько 70 контрактів щодо обміну. Якщо 2015 року програмою обмінів IFMSA SCOPE скористалися 10 членів UMSA, 2016 – близько 30, то 2017 року заплановано вже понад 70 студентів-медиків на літню практику за кордон», – коментує Володимир Смоланка.


Довідково:  IFMSA – союз студентів-медиків, який об’єднує 127 студентських організацій з 119 країн світу. Представляючи понад 3 мільйонів студентів, федерація є достатньо впливовою, щоб мати свою активну позицію щодо проблем охорони здоров’я, медичної освіти та охорони прав людини. Федерація має делегованих представників у Всесвітній організації охорони здоров’я, Світовій асоціації лікарів, активно співпрацює з іншими міжнародними студентськими організаціями.

Офіційний курс IFMSA визначають асоціації-члени федерації. З березня 2013 року Всеукраїнська асоціація студентів-медиків (UMSA) є членом федерації як кандидат (candidat emembership). За три роки активної роботи українських студентів-медиків вони отримали статус повноцінного члена IFMSA (full membership). Таким чином, UMSA є першою організацією в історії України, котра представляє студентів-медиків України на міжнародній арені.

UMSA – всеукраїнська асоціація студентів-медиків, представництва якої працюють у всіх вищих медичних навчальних закладах України, у тому числі й на медичному факультеті Ужгородського національного університету. Члени асоціації працюють на місцевому, національному та міжнародному рівнях для покращення обізнаності населення у сфері охорони здоров’я та освіти для студентів-медиків України.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Свалявські студенти ознайомилися з технологією виробництва токайських вин у Словаччині (фото)
Наступний Британець за розв'язання математичної задачі отримав 700 тисяч доларів