Студенти УжНУ активно дискутували з представниками НАБУ


Представники НАБУ в УжНУ

До студентів та викладачів УжНУ завітали представники Національного антикорупційного бюро України.

Своєрідну лекцію розпочали у формі діалогу, щоб виявити, наскільки студенти обізнані з темою впровадження антикорупційної реформи в нашій державі. Спеціаліст з інституційного розвитку проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору» ПРООН Вікторія Козаченко наголошувала, що хабарництво стосується кожного, причому чи не в усіх сферах життя, і стало для дуже багатьох нормою. Однак ситуацію можна виправити, головне – бажання. Та й маємо для зразка досвід успішної боротьби з названою проблемою інших країн. Гостя також поінформувала про хронологію антикорупційної реформи, згадуючи, зокрема, про формування концепції; імплементацію; етапи запобігання хабарництву; створення незалежних органів, наприклад, НАБУ, НАЗК, САП; упровадження е-декларування (що стало одним із найбільших досягнень 2016 р.); системи електронних закупівель «Прозорро». Ішлося й про початкові результати та головні виклики згаданої реформи.

Відтак прес-секретар НАБУ Світлана Оліфіра поінформувала про антикорупційне бюро, його структуру, історію створення, унікальність, формування штабу, підслідність, розслідування тощо. Запропонувала молоді долучатися до названого органу.

Цікаво, що НАБУ – єдиний правоохоронний орган, який може розглядати справи анонімно. І для того, аби звернутися до нього, слід подати заявку. Усю потрібну інформацію можна знайти на офіційному сайті структури або ж через відповідні групи в соцмережах.

Під час зустрічі з представниками НАБУ в УжНУ

Також представники НАБУ за допомогою студентів змоделювали ситуацію, коли молода матуся приходить до чиновника, щоб записати дитину до дитсадка, а їй відмовляють через елітність закладу й нестачу місць, водночас натякаючи на хабар. Після цього інші учасники заходу висловлювали думки щодо того, як притягнути до відповідальності посадовця. Далі разом із фахівцями розбирали, що можна робити, а чого слід уникати, якщо доля зведе зі схожою ситуацією.

Упродовж зустрічі юнаки й дівчата УжНУ могли писати те, що їх цікавить, і кидати в спеціальну скриньку. А відповідав на поставлені запитання заступник директора НАБУ Анатолій Новак.

Розгорілася справжня дискусія. Молодь цікавилася серйозними питаннями, у такий спосіб виявляючи компетентність щодо, зокрема, діяльності антикорупційного бюро, студенти упевнено відстоювали власні позиції, вступали в суперечки, тож зарекомендували себе добре.

Спеціально для Медіацентру УжНУ гості розповіли про мету, очікування та враження.

Світлана Оліфіра, прес-секретар НАБУ:

«Один із напрямків роботи антикорупційного бюро як правоохоронного органу – запобігання корупції. Тобто створено окремий підрозділ під назвою «Відкритий офіс», який займається організацією зустрічей із різними аудиторіями для роз’яснення особливостей роботи бюро, налагодження зворотного зв’язку. Оскільки молодь – майбутнє, можливі наші співробітники, узагалі активна частина суспільства, то й приділяємо увагу спілкуванню саме з ними. Нам важливо чути студентів, знати, що їх цікавить».

Вікторія Козаченко, спеціаліст з інституційного розвитку проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору» ПРООН:

«Ми, як міжнародна організація, підтримуємо цей проект, бо віримо, що молодь – рушійна сила. Співпрацюємо з колегами з НАБУ. УжНУ – дев’ятий університет, у який приїжджаємо. Сподіваємося, студенти зацікавляться антикорупційною реформою, братимуть участь у її впровадженні через громадські організації, можливо, і державну службу або ж просто будуть небайдужими».

Анатолій Новак, заступник директора НАБУ:

«Однозначно позитивні емоції від зустрічі. Студенти – зовсім інші! Хоч у кожному виші вони особливі, але мене вразило розуміння молоддю нашої роботи, те, що вона відстежує важливі процеси, переосмислює їх. Чудова аудиторія!»

Мирослава Гараздій
спеціально для Медіацентру УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На філфаку Ужгородського університету провели Ярмарок добрих справ (відео)
Наступний На Закарпатті зібралися найкращі молоді художники для участі в конкурсі "Срібний мольберт" (відео)