Студенти УжНУ долучилися до проекту «Грою проти СНІДу»


"Грою проти СНІДу" в УжНУ

6 березня на медичному факультеті пройшла перша «Гра проти СНІДу» під егідою Ukrainian Medical Student’s Association.

Акцію провели студенти-медики. Організаторами виступили комітет SCORA («Репродуктивне здоров’я та ВІЛ/СНІД» ) при UMSA та Закарпатський центр з профілактики та боротьби зі СНІДом, повідомив Медіацентр УжНУ.

Прикро, але Україна продовжує лідирувати в Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе близько 290 тисяч осіб. І тільки кожен другий знає про свій діагноз. Зважаючи на критичне становище в нашій країні, високий рівень захворюваності на ВІЛ/СНІД та швидкі темпи його поширення, студенти-медики розпочали проект «Грою проти СНІДу».

До участі долучилося багато молоді, серед яких представники медичного, математичного, філологічного факультетів, факультету суспільних наук та факультету здоров’я людини.

Координатор акції Аліна Бігарь зазначає: «Студенти успішно пройшли гру. Це був весело проведений час, ми отримали масу позитивних емоцій, схвальних відгуків, ну й, звичайно, познайомилися з новими класними людьми.

Уважаю, що проект, який ми розпочали, нині є дуже актуальним. Він передбачає не тільки інформування про профілактику захворювання, способи його передачі та, власне, інформацію про життя з ВІЛ, а й торкається проблем небажаної вагітності та захворювань, що передаються статевим шляхом.

Попри те, що сучасні засоби масової інформації висвітлюють цю тему, люди у нас недостатньо інформовані, тож хочеться таким проектом охопити якомога більше молоді, адже ми, майбутні лікарі, бажаємо бачити в Україні здорову та обізнану націю».

Студенти поділилися на 3 команди, кожна з яких виконувала своєрідні квести. Учасники відповідали на їх запитання, грали у тематичні ігри.

Студентка філологічного факультету Мирослава Жабей ділиться враженнями від гри: «Для сучасного суспільства ця проблема є дуже актуальною. Захворювання поширюється не тільки статевим шляхом — великий ризик захворіти й у побутових ситуаціях.

Організатори моделювали ситуації, які допомагали краще зрозуміти тих, хто хворіє на ВІЛ. Найбільше сподобалася гра на кшталт «Крокодила»: один з учасників показував слово за темою заходу, інші мали відгадати його. За кожне правильно вгадане поняття ведучі давали частинку пазлу.

Також організатори потурбувалися про солодке частування для учасників. Акція була пізнавальною, тож кожен виніс для себе щось нове, раніше не відоме. Вважаю, такі заходи потрібно проводити частіше і для ширшого кола людей, адже, як говорить приказка: «Обізнаний — отже, озброєний». Для себе я зрозуміла, що кожен з нас завжди стоїть перед вибором, а від нього залежить наше здоров’я, часто й життя».

За результатами п’яти конкурсів, найкращими стали студенти медичного факультету. Одна з них, другокурсниця Марія Кльоб, розповідає: «Я задоволена заходом, маю хороший настрій. Організатори створили позитивну атмосферу, акція пройшла з користю для нас. Навіть зважаючи на те, що я студентка медичного факультету, все одно почула багато нового й цікавого для себе. Також було приємно поспілкуватися з іншими учасниками, веселими та цікавими. Вважаю, що студенти інших факультетів обов’язково мають взяти участь у цій грі».

Ксенія Шокіна

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній День поезії в Ужгородському торговельно-економічному інституті (фото)
Наступний Міжнародна акція: 15 тисяч закарпатських школярів одночасно молитимуться за мир