Свої книги в ужгородському «Кобзарі» продавав Шевченківський лауреат (відео)


Галина Шумицька, Мирослав Дочинець

Другий день акції «Письменник за прилавком» був не менш пізнавальним і насиченим, ніж перший. Цього разу зустрічав відвідувачів ужгородської книгарні «Кобзар» закарпатський письменник родом із Мукачева, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець. Він поділився думками стосовно ініціативи такої акції, розповів про презентовані книги й вітав університетську громаду з прийдешніми святами.

…Влітаємо до «Кобзаря» – і одразу зіштовхуємося з деканом філологічного факультету, директором Медіацентру Галиною Шумицькою (ох, а ми ж припізнилися…). Але сварити Галина Василівна не стала. Вона вже тримає в руках стосик книг пана Дочинця й подає їх письменнику на автографи. Тільки-но гість знаходить вільну хвилинку – підходимо понабридати із запитаннями.

Найперше цікавимося ставленням пана Мирослава до акції. Розповідає: «Вже скоро святий Миколай прийде до нас із подарунками. В останні роки ж знову стає популярною думка, що найкращий подарунок – це книга. З допомогою акції допомагаємо людям знайти твір, що став би їм до вподоби. До того ж книги нині продаю за ціною видавництва, а охочим залишаю автографи».

Запитуємо про ставлення читачів до акції. Пан Дочинець розповідає, що вже давно дістає позитивні відгуки про цю ініціативу. Щоб придбати книгу письменника з його ж рук та поспілкуватися наживо, приїжджають із Виноградова, Перечина, Хуста… Привіт митцеві слова передають і з інших областей – каже, що цікавляться результатами акції з деякою заздрістю – не всюди вона реалізована. Сам же шевченківський лауреат долучається до акції вчетверте і вважає, що для закарпатців стає потребою спілкуватися з тим, хто пише, і тими, котрі читають. Книга ж зближує й без того тісний світ.

Сьогодні Мирослав Дочинець прихопив із собою чимало видань, написаних протягом останніх 5–6 років. Деякі твори тут у кількох примірниках. За словами літератора, хтось сьогодні шукав серед принесених книг такі, що вже, може, й сам не має – пам’ятають, люблять читати й перечитувати; серед молоді були студенти, котрі обрали його творчість як основу для наукових досліджень.

Цікаво, а що думає автор «Криничара» й «Лиса у винограднику» про молодих закарпатських книголюбів? За своїми спостереженнями, каже, що в нашій області дівчата й хлопці читають найменше з усіх регіонів. Однак у цьому бачить історичне пояснення, що стосується й мовної специфіки краю, й менталітету. Загалом же книги Дочинця часто замовляють в Інтернеті, шукають конкретні твори: «Молодь знає, чим хоче займатися й що полюбляє читати. А вже ми, письменники, маємо до цього дослухатися».

Крім розмови про книги, Мирослав Дочинець висловив привітання університетській спільноті з прийдешніми святами.

Таким був другий день ужгородської акції «Письменник за прилавком». Наступну зустріч чекайте в понеділок, 5 грудня. Щодня протягом робочого тижня ужгородські книголюбі матимуть нагоду познайомитися з «тими, що пишуть». А поки що – насолоджуймося першими зимовими вихідними!

Антоніна Чундак, Медіацентр УжНУ,
відео Uzh Inform

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Через недостатнє фінансування закарпатські ПТНЗ заробляють кошти наданням послуг (відео)
Наступний Професор УжНУ узяв участь у днях України в Македонії