Технологічні тренди-2016: основний привід для хвилювань – кібербезпека


Технології

Цього року основним приводом для хвилювань бізнесменів по всьому світу буде кібербезпека, кажуть експерти, і ця проблема посилюватиметься разом із розвитком “інтернету речей” і дедалі більшою глобальною мобільністю та взаємопов’язаністю. Детальніше про це – у статті Метью Волла, редактор відділу “Технології бізнесу” в BBC.

Наш відділ бізнес-технологій опитав експертів, які технологічні тренди, на їхню думку, стануть ключовими у 2016 р. Юристи, бухгалтери, наукові аналітики, представники айті-агентств і телекомунікаційних фірм – усі вони поділились з нами своїми ідеями.

Ми отримали понад 50 відповідей – дякуємо всім, хто взяв участь. Ось огляд основних ідей, що прозвучали.

кіберзлочинність

Нова хвиля кіберзлочинності

Якщо хакери крадуть дані клієнтів, то це не приносить бізнесу ні довіри, ні користі, нарешті зрозуміли керівники. Це лише шкодить репутації і відбирає у людей “бажання ділитися своїми даними”, каже Рашмі Ноулз з RSA – експертної компанії з питань кібербезпеки.

На жаль, уникнути кіберзлочинів не вийде, попереджає Джефф Сміт з компанії Experis, а нестача фахівців з кібербезпеки, скоріше за все, призведе до подорожчання послуг комп’ютерного захисту та відбиття інтернет-атак.

До того ж, нові європейські закони про захист даних, що набудуть чинності у 2018 р., передбачають “різке підвищення штрафів” за розголос даних, каже Джеймс Маллок з юридичної фірми Bird and Bird, що змусить компанії уже цього року переглянути свої стандарти. Всім підприємствам варто мати окрему посаду “відповідального за захист даних” і регулярно отримувати звіти від цього спеціаліста, вважає пан Маллок.

Водночас і для кіберзлочинців відкриються нові перспективи.

Одразу кілька експертів з безпеки прогнозують збільшення кількості атак за допомогою шкідливих програм типу ransomware: злочинці зламують вашу систему, шифрують дані і вимагають викуп, щоб їх розшифрувати.

“У 2016 р. атаки ransomware досягнуть апогею, – каже Хітеш Шет, директор компанії Vectra Networks. – Загроза від них збільшиться, оскільки злочинці зосередять зусилля на підприємствах, блокуючи критично важливу інформацію і вимагаючи дедалі більших сум”.

Інші експерти застерігають, що поширення мобільних розрахунків – теж золота жила для хакерів; а дехто вважає, що злочинці намагатимуться отримати доступ до корпоративних систем через підкуп працівників, постачальників і підрядчиків.

Том Паттерсон з компанії Unisys вказує і на можливу загрозу з боку агентів офіційних служб безпеки, які можуть “скористатися державними повноваженнями у власних інтересах”.

Гіперпов'язаність

“Гіперпов’язаність”

Гаджети і пристрої, що передають одне одному сенсорні дані через бездротовий зв’язок, у 2016 р. і далі розвиватимуться. Як багато хто вважає, це призведе до появи низки нових програм – і нових загроз для кібербезпеки.

Таку “гіперпов’язаність” часто називають “інтернетом речей”.

Провідний технолог компанії Inmarsat Мішель Франсі прогнозує, що “технології міжмашинної взаємодії” вийдуть за межі промисловості, наприклад, інженерно-технічного забезпечення, і поширяться на сільське господарство, медицину, облік даних і екодослідження.

Водночас Піт Бакстер, британський регіональний директор фірми-розробника програмного забезпечення Autodesk, вважає, що домашня побутова техніка оновлюватиме свої програми автоматично, а компанії пропонуватимуть нові послуги з облаштування “розумного будинку”.

Цей новий “світ взаємопов’язаних пристроїв” “у 2016 р. нарешті по-справжньому почне розвиватися”, каже Тюдор Ав, голова відділу технологій фірми KPMG. Скоро ми побачимо, як автомобілі передають у мережу записи дій водіїв (від чого залежатимуть рішення страхових компаній), а “розумні годинники” та інша “натільна електроніка” надають інформацію про здоров’я і навіть ставлять попередні діагнози.

А всі дані, генеровані цими взаємопов’язаними речами, зберігатимуться, оброблятимуться і переводитимуться у практичні ідеї за допомогою аналітики в режимі реального часу, що дозволить компаніям “не лише реагувати на зміни потреб клієнтів, а й прогнозувати ці зміни”, каже Енді Лоусон, генеральний менеджер компанії Salesforce UK.

Коли ці висновки будуть інтегровані з “натільними” електронними пристроями, що “доповнюють” реальність – наприклад, “розумними окулярами” з цифровими дисплеями – ми зможемо стати “новою робочою силою, яка складається з розумних людей”, відзначає Валері Ріффо-Канелозі, менеджер з освоєння нових ринків компанії Epson.

Це дозволить нам оперативно вирішувати поставлені задачі, переконана вона, і підвищить нашу продуктивність.

Але багато хто застерігає, що “гіперпов’язаність” дасть більше можливостей хакерам, які постійно шукають слабкі місця у мережах .

Тому в “інтернеті речей” також гостро стоятиме питання кібербезпеки.

Роботи

Роботи (усе ще) на підході

“Від медицини до космічних досліджень і безпілотних автомобілів – бізнес у 2016 р. триматиметься на плечах роботів, – прогнозує Філ Кокс, президент британського відділення банку Silicon Valley. – Роботи уже замінюють хірургів і працівників фабрик, і навіть вчаться казати ‘ні'”.

Програмна альтернатива роботам – штучний інтелект – візьме на себе “прості та монотонні завдання”, припускає Абдул Разак, голова відділу аналітики баз даних компанії Infosys.

Це змінить наш підхід до роботи, а саме, зробить “найважливішим діловим умінням” не вирішення проблем, а їхнє знаходження, додає він.

Віртуальні асистенти, що функціонують на базі штучного інтелекту, часом намагатимуться переконати нас, що вони реальні. Можливо, деякі з них матимуть у цьому успіх.

Але не варто сприймати прихід машин, як загрозу. Дейв Коплін, голова відділу інновацій компанії Microsoft, вважає, що вони “доповнять, а не замінять” нас. Ми знову повертаємось до ідеї про “розумних людей”.

Мобільні телефони
Усі платитимуть за товари та послуги з мобільного телефону, вважають деякі експерти

Мобільний світ

Мобільна революція триватиме, і основним засобом ділової та особистої взаємодії стане смартфон, вважають наші респонденти.

“Якщо ви думаєте, що ера мобільності уже настала, то помиляєтесь – вона настає лише зараз”, – каже Річард Вегстафф, генеральний директор агентства цифрового маркетингу WSI.

Процвітатимуть послуги, прив’язані до конкретних локацій: клієнти отримуватимуть вузько спеціалізовану рекламу і пропозиції залежно від того, де вони зараз знаходяться – аж до конкретного залу у магазині.

“Всі платитимуть за товари та послуги з мобільного телефону, – анонсує Майкл Кент, голова служби цифрових переказів Azimo. – Нові технології зроблять фінансові послуги більш демократичними”.

Завдяки появі дешевих смартфонів (ціною до 25 доларів), навіть бідніші мешканці країн, що розвиваються, зможуть включитися у світову взаємодію й матимуть доступ до нових послуг і ділових можливостей.

Мобільний зв’язок і доступ до інформації “завжди і звідусіль” й надалі змінюватиме наше ставлення до роботи і те, яким чином компанії намагаються задовольняти наші потреби.

“Ми опинимось у світі, де бренди, про які ми б ніколи не подумали, продаватимуть нам послуги і товари, які ми навіть не могли уявити”, – каже Ронан Данн, генеральний директор телекомунікаційної компанії О2.

10 головних трендів, що впливатимуть на бізнес у 2016 р.

1. Кіберзлочинність і нові акценти на забезпечення кібербезпеки.

2. “Інтернет речей” і розвиток “гіперпов’язаності”.

3. Ухвалення ділових рішень на основі аналізу даних у реальному часі, а не інтуїції.

4. Нові закони про захист даних, що змусять компанії переосмислити свої стандарти в цій сфері.

5. Застосування штучного інтелекту і робототехніки для виконання монотонної роботи.

6. Смартфони стануть інструментом виконання майже будь-яких завдань.

7. З’явиться більше ділових програм з залученням віртуальної і “доповненої” реальності.

8. Поширюватиметься персоналізований маркетинг і акції, які керуватимуться даними про локацію потенційних клієнтів.

9. Дронам дозволять здійснювати доставку і виконувати інші суспільно корисні завдання.

10. Визнані компанії відчують потужну конкуренцію від стартапів.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Тячівський район – рейтинг шкіл за результатами ЗНО
Наступний Закарпатські юні програмісти - одні з найкращих в Україні