Тренери Британської Ради підвищували кваліфікацію ужгородських викладачів англійської


Доцент кафедри англійської філології УжНУ Ірина Андрусяк та викладач кафедри Антоніна Літак

Упродовж двох тижнів викладачі факультету іноземної філології УжНУ підвищували кваліфікацію в Києві задля підготовки тренерів для викладачів вищої школи, які забезпечують читання англійської мови для різних спеціальностей (ESP).

Доцент кафедри англійської філології УжНУ Ірина Андрусяк та викладач кафедри Антоніна Літак узяли участь у програмі «Professional Award in Teacher Development».

Раніше цю програму ще не реалізовували у європейських країнах, тож досвід України – перший у Європі. Навчали учасників кваліфіковані тренери Британської ради, консультанти багатьох проектів Олександр Шаленко та Людмила Клименко.

До участі долучилися викладачі з різних куточків країни – Одеси, Києва, Львова, Запоріжжя, Чернівців, Кропивницького, а також Луганська і Донецька.

Під час курсів підвищення кваліфікації учасники не лише навчалися, а й діставали оцінку своєї роботи. У щоденну програму входили групові та індивідуальні завдання, результати виконання визначали тренери. Крім того, завдання оцінювали й два гаранти якості.

Ірина Андрусяк розповідає:

«Програма пояснювала відмінності між професійними діями викладача й тренера з фокусом на тих уміннях, які викладачі можуть перенести зі своєї діяльності, акцентували увагу на стилях навчання, мотивації, оцінці та адаптації навчальних матеріалів, підготовці й проведенні семінарів для викладачів…

За словами одного з гарантів якості, керівника програм з англійської мови Британської ради Саймона Етертона, ще триває процес зовнішньої оцінки програми й учасників гарантами якості, однак усі учасники вперше в історії програми отримають сертифікати тренерів».

З 15 до 17 січня відбулося стажування всіх, хто взяв участь у програмі, аби вони мали змогу самостійно проводити курси підвищення кваліфікації для викладачів англійської мови вищої школи, перші з яких відбудеться 8–13 лютого в Києві. До команди тренерів входять також учасники проекту від УжНУ.

Сертифікат тренера цієї програми прирівнюється до сертифіката CELTA, але для викладачів вищої школи.

Ксенія Шокіна
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Директор ужгородської школи: кількість зареєстрованих на пробне ЗНО значно зменшилася (відео)
Наступний У центрі Берегова відкриють ще один дитсадок (відео)