Туризмознавцям УжНУ читав лекцію мандрівник із Великобританії


Мандрівник із Великобританії в УжНУ

Минулого тижня на факультет туризму та міжнародних комунікацій завітав гість із Великобританії. Мандрівник з містечка Гретхем (Англія) Періс Еллінас провів для студентів-туризмознавців лекцію англійською на тему подорожей.

Британець розповідав про те, як подорожі вплинули на його життя, як мандрувати, не витрачаючи багато коштів, як іти до своєї мети й утілювати власні мрії. Ділився також корисною інформацією про організації та інтернет-ресурси, що пропонують спонсорську підтримку, мають нові ідеї й прагнуть їх реалізовувати, повідомили в Медіацентрі УжНУ.

Студенти із захопленням слухали розповіді про країни, в яких уже встиг побувати Періс. До прикладу, він тривалий час працював на фермі в Боснії в обмін на безкоштовне житло, проживав в Чехії, автостопом їздив по Хорватії, мандрував по США разом із друзями. Щоб ілюструвати свою розповідь, Періc показав відеоролик, знятий під час поїздки до США, який викликав справжній фурор серед студентів.

Нині Періс мешкає в Ужгороді й зізнається, що в Україні йому дуже подобається. «Життя в Україні не дуже відрізняється від життя у Великобританії. Так, на середню зарплату у Британії можна дозволити собі випити пінту пива раз в тиждень, купити одяг й віддати левову частку заробітної плати за комунальні послуги.

Що справді відрізняється, то це те, що більшість природної території в Об’єднаному Королівстві є приватною власністю, тому часто не можна провести свій вільний час за містом просто прогулюючись. А в Україні, зокрема на Закарпатті, це може дозволити собі будь-хто й будь-де», – підсумував Періс.

Після лекції студенти ще довго із натхненням обговорювали почуте й ділилися враженнями.

«Мене завжди надихають та мотивують люди, які багато подорожують, не бояться покидати зону комфорту і мають у запасі велику кількість цікавих історій, тому я вже не впершу відвідую лекції мандрівників. Періс – це людина, яка просто заряджає своїм позитивом і відкритістю. Впродовж всієї лекції він розповідав захопливі та кумедні історії зі свого життя, ділився досвідом і намагався показати нам, що світ не обмежується місцем нашого проживання, а ще він вартий того, щоб його побачити.

Такі зустрічі є важливими не лише для туризмознавців, а й для всіх, хто любить і мріє подорожувати, адже вони допомагають нам боротися із власними страхами та упередженнями.

Тож це одна з тих лекцій, після якої з’являється бажання діяти, самовдосконалюватися, збирати рюкзак й вирушати на пошук пригод», – розказала студентка 4-го курсу Беата Вийгшев.

«Емоції просто переповнюють від спілкування з такими людьми, як Періс. Цікавим було все: від його розповідей до спілкування з ним. Вразила його любов до нашої країни, зворушувало вживання у розмові українських слів, які влучно виражали емоції Періса від побаченого. Для майбутніх туризмознавців зустріч з людиною, яка знайшла своє місце у світі подорожей, є чудовим прикладом мотивації, а ще й удосконалення рівня володіння іноземною мовою», – поділилася студентка 4 курсу Карина Тутаревич.

«Дуже рада була познайомитися з Перісом. Цей крутий британець настільки надихає, що відразу хочеться взяти рюкзак з найнеобхіднішим – і в дорогу. Він настільки емоційний і щирий, що ти розумієш майже все, що він говорить. Відчувається його любов до людей, до всього нового і незвичайного. Те, що зазвичай лякає людей, тобто переїзд у чужу країну, незнання мови, знайомства з новими людьми, його, навпаки, захоплює.

Він готовий зруйнувати всі шаблони і стереотипи, аби довести, що світу не потрібно боятись, навпаки, його треба любити, з ним треба дружити, приймати всі його дивовижні дари», – наголосила студентка 4 курсу Марина Штелиха.

Тож студенти, викладачі і сам мандрівник отримали багато позитивних вражень від зустрічі, а ще домовилися, що й надалі будуть зустрічатися.

За інформацією кафедри міжнародних комунікацій
факультету туризму та МК

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Школярі розповіли ужгородським студентам про переваги здорового способу життя
Наступний Вахтанг Кіпіані вперше відвідав УжНУ