У Берегові на міжнародній конференції обговорили проблеми економіки Карпатського регіону


Наукова конференція в Закарпатському угорському інституті

6 травня у Берегові відбулася міжнародна конференція «Виклики та перспективи економічного розвитку в умовах міжнародного співробітництва: європейський досвід», організована спільно Закарпатським угорським інститутом ім. Ф.Ракоці ІІ, Ніредьгазьким університетом та Дослідним інститутом національної стратегії Угорщини.

Науковий форум був приурочений до річниці події, що відбулася 15 років тому. У той час за сприяння тоді ще Ніредьгазького інституту ім. Дєрдя Бешенєі в Закарпатському угорському педагогічному інституті розпочалася підготовка фахівців з економіки угорською мовою. Тому першочерговою метою конференції стало узагальнення результатів підготовки, а також аналіз сучасних можливостей і викликів у сфері економіки.

Урочисту частину заходу відкрила ректор ЗУІ Ільдіко Орос, яка розповіла, що, зіткнувшись із труднощами на початках створення вишу, завжди керувалася словами Яноша Бояі: «Я з нічого створив новий, інший світ». Це додавало снаги у досягненні поставлених цілей. Після цього присутніх від імені Дослідного інституту національної стратегії привітав Мартон Петі. Ніредьгазький університет представляла директор Інституту економічних наук Ільдіко Варгане Бошняк, яка подякувала за 15-річну співпрацю та плідні результати спільної роботи. Від імені Мукачівського державного університету учасників конференції привітала доцент, доктор економічних наук Маріанна Стегней.

На пленарному засіданні учасники мали можливість заслухати цікаві та змістовні виступи доповідачів з Угорщини та України, а в другій частині дня робота продовжилася у секціях, присвячених можливостям підприємництва в єдиному економічному просторі Карпатського басейну; сучасному стану та тенденціям економічної освіти; розвитку обліку й аудиту; стратегії економічного розвитку Закарпаття та Карпатського басейну.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Учень із Закарпаття візьме участь у міжнародній олімпіаді з інформатики
Наступний ЗНО з історії України склали майже 10 тисяч закарпатців (відео)