У Хусті стартувала Всеукраїнська літня школа з програмування


Організатори, лектори й учні Всеукраїнської школи з програмування в Хусті
Організатори, лектори й учні Всеукраїнської школи з програмування в Хусті

Сьогодні в Хусті розпочала роботу Всеукраїнська літня школа з програмування. У ній беруть участь 65 учнів із Києва, Харкова, Запоріжжя, Волині, Тернопільщини, Житомирщини і, звичайно, Закарпаття.

Школу проводять на базі Хустського багатопрофільного ліцею №1 імені Івана Магули (колишня Хустська гімназія-інтернат). Такий масштабний захід у Хусті влітку проходить уп’яте з ініціативи й за організації доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри УжНУ Олександра Міци, викладача УжНУ Сергія Вапнічного, за підтримки хустського освітнього керівництва, насамперед очільниці управління освіти, релігій та у справах національностей Олесі Калинич, директора Хустського багатопрофільного ліцею №1 імені Івана Магули Олександра Бачкая, за допомоги заслуженого вчителя України, учителя інформатики Хустського багатопрофільного ліцею №1 імені Івана Магули Миколи Дроня.

Лектори та організатори школи юних програмістів

Заняття в школі проводитимуть досвідчені викладачі – Сергій Жуковський, кандидат педагогічних наук, доцент Житомирського державного університету імені Івана Франка, Сергій Вапнічний, старший викладач УжНУ, а також найкращі студенти факультету інформаційних технологій УжНУ – Роман Піцура, Дмитро Майор, Андрій Симкін, Василь Меренич – та учні Наукового ліцею міста Ужгорода Мартін Лешко й Анастасія Товтин, які є призерами ІV етапу всеукраїнських олімпіад, змагань різного рівня з програмування.

Уже традиційно для учасників школи підготували випуск газети  “Новинка++”, у якій умістили не тільки інформацію про лекторів і теми лекцій, а й цікаві факти про історію (плани щодо перенесення Українського вільного університету із Праги до Хуста) і сьогодення освіти в Хусті.

Про це написала Олеся Калинич на своїй сторінці у Фейсбуку:

“Чи знаєте ви, що Український вільний університет мав бути перенесений із Праги до Хуста? Приміщення для нього планували побудувати між Замковою горою і залізничним вокзалом. Було це за часів Карпатської України 1939-го року…

Зараз Хуст також сміливо можна назвати освітнім осередком. Уже вп’яте саме тут проходить Усеукраїнська школа програмування за ініціативи потужних фахівців у сфері ІТ”, – зауважила Олеся Калинич.

Учасники школи отримали примірник “Новинки++” і пам’яткові блокноти

Упродовж тижня учасники школи, які поділені на чотири ліги, інтенсивно вивчатимуть різні теми з програмування – від базових до складних. Завершиться школа 28 серпня Кубком Хуста з програмування.

Subscribe
Повідомляти про
guest
1 Коментар
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Дмитро
Дмитро
24.05.23 22:16

А де ціна і час перебування?

Попередній Рівень готовності закарпатських закладів освіти до нового навчального року обговорили з держсекретарем МОН (фото, відео)
Наступний Міністр Сергій Шкарлет обговорив початок навчального року з професором-воїном з УжНУ Федором Шандором