У конференції філологів та журналістів в УжНУ взяли участь молоді науковці з 10 країн світу


Під час конференції філологів та журналістів в УжНУ

21 квітня стартувала дводенна ІІ Міжнародна науково-практична конференція студентів та аспірантів «Актуальні проблеми філології та журналістики». Науковий форум та заквітчаний Ужгород привабив майже 240 студентів з різних куточків України та світу – із Словаччини, Угорщини, Хорватії, а також Росії, Білорусії, Чеської Республіки, Німеччини, Тайвані, повідомляє Медіацентр Ужгородського національного Унвіерситету.

Одне з гасел конференції, за словами голови Наукового товариства студентів та аспірантів філологічного факультету Христини Яреми: «Якщо ви володієте знаннями, дайте іншим запалити від нього свої світильники» (Томас Фуллер).

Привітали учасників конференції під час пленарного засідання проректор з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел та декан філологічного факультету Галина Шумицька.

«Ця конференція готувалася з любов’ю. А те, що зроблене з любов’ю, завжди приносить якісні плоди. Вся команда працювала над однією метою, тому вийшов гарний результат», – пояснила пані проректор, побажавши всім досягати поставленої мети.

«Далекого 1946-го у щойно створеному першому на Закарпатті вищому навчальному закладі провели першу науково-практичну конференцію, тому цьогорічний науковий форум ми вирішили присвятити 70-річчю нашого факультету, який був одним із перших структурних підрозділів вишу», – повідомила декан філфаку. А також подякувала усій команді наукового товариства, куратору факультету та всім, хто долучився до організації заходу.

Плідної праці, відпочинку та позитивних емоцій побажала Галина Шумицька учасникам конференції.

На пленарному засіданні доповіли науковці з Хорватії, Словаччини та України. Студентка Ніка Пресл із Загребського університету в Хорватії, яка вивчає македонську, хорватську та болгарську мови, представила своє дипломне дослідження про порівняння метеорологічної лексики у цих мовах та українській. Аспірантка Пряшівського університету Валерія Чернак доповідала про мову ЗМІ в Словаччині та Україні як визначальний інструмент становлення національної свідомості.

Українську складову представляли аспірантка національного університету «Києво-Могилянська Академія» Василина Сугоняк із доповіддю «Пам’яткознавчі розвідки Гіядора Стрипського у виданнях Підкарпатського общества наук», а також студентка Дрогобицького педагогічного університету імені І.Франка Марія Сенета із доповіддю «Дмитро Донцов – шевченкознавець».

Зацікавлено учасники конференції слухали також доповідь студентки-журналістки УжНУ Елізавети Зеленюк «Воєнна фотожурналістика в контексті російсько-українського конфлікту (2014-2015 рр.)».

Під час пленарного засідання студентка-четвертокурсниця відділення журналістики Мирослава Гараздій ознайомила присутніх з історією становлення освіти на Закарпатті. Наприкінці продемонстрували студентський науковий проект – стрічку «Вимір справжності» про відомого випускника філфаку, одного із найвидатніших сучасних українських мовознавців, члена-кореспондента НАН України, завідувача відділу історії та граматики Інституту української мови Національної академії наук України Василя Васильовича Німчука. Презентувала його магістр журналістики Світлана Лапига.

У другій половині дня молоді науковці працювали у секціях. Ввечері та наступного дня запланована культурна програма – екскурсія містом, Ужгородським замком, вечірка, а також поїздка до Берегова, Мукачева та замків поблизу.

Іванка Когутич,
фото Віталія Завадяка

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Освітяни долучилися до прибирання Ужгорода (фото)
Наступний У конкурсі "Воскресни, писанко" взяли участь 52 команди (фото)