У студентському конкурсі “Срібний мольберт” визначили переможців


Конкурс "Срібний мольберт" в Ужгороді

В обласному центрі Закарпаття з 18 по 22 жовтня проходила знакова у мистецькому житті усієї України подія – Всеукраїнський студентський конкурс із живопису «Срібний мольберт», заснований Закарпатською академією мистецтв та Фундацією розвитку закарпатського мистецтва «ЗакарпатАрт».

У конкурсі взяло участь 45 студентів із 22-х навчальних закладів 13-ти областей України, які упродовж трьох днів змагалися у виконанні «Міського пейзажу», «Пейзажу» і «Портреті».

До складу журі ввійшли відомі митці та діячі культури України: президент Національної академії мистецтв України, ректор Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури академік Андрій Чебикін, художник, лауреат Національної премії ім.Т.Шевченка Анатолій Криволап, академік Нацакадемії мистецтв, професор Олександр Федорук, ректор Закарпатської академії мистецтв професор Іван Небесник, народні художники України Володимир Микита, Василь Скакандій, Борис Кузьма, Золтан Мичка, заслужений художник України Людмила Корж-Радько, директор обласного художнього музею ім. Й.Бокшая Франциск Ерфан, художник-мистецтвознавець Вікторія Манайло-Приходько, знані художники Олександр Бабак, Петро Гулин.

Молодих художників цими днями можна було побачити за мольбертами на центральних вулицях історичної частини Ужгорода, у скверах та парках, на берегах Ужа та біля Невицького замку .

А в п’ятницю, 21 жовтня, уся мистецька когорта зібралася в атріумі Закарпатської ОДА, де з самого ранку у супроводі фортепіанної музики працювала над створенням портрету молодих натурниць. Цього дня атріум перетворився на справжню художню майстерню, а запах фарби розносився по всій будівлі держадміністрації. Під час прес-конференції засновників конкурсу та журі можна було поспілкуватися з головними винуватцями мистецької події та переглянути виставку робіт, презентованих учасниками «Срібного мольберту».

Академік Національної академії мистецтв України Олександр Федорук зазначив:

«Цей конкурс – знакова подія для всієї України, під час якої зароджуються паростки мистецького майбутнього. Національні мистецькі інституції мають думати про те, якою буде наша країна, чи буде вона висококультурною з високим мистецьким потенціалом. Закарпаття – хоча й найменша область України, проте одна з найбагатших, бо вона має свою школу мистецтва. Тож не випадково цей Всеукраїнський конкурс художників відбувається у вашому краї. Як не випадково проходить у жовтні, адже цей місяць є знаковим в культурницькому житті Закарпаття – у жовтні народилися корифеї закарпатської школи живопису Йосип Бокшай, Федір Манайло».

Голова Фундації розвитку закарпатського мистецтва «ЗакарпатАрт» Роберт Бровді розповів про ідею та мотив мистецького проекту. «Срібний мольберт» – це тільки початок реалізації масштабного проекту, який виношувався протягом багатьох років, і тепер врешті його реалізацію розпочато. Кінцевою метою є створити зібрання студентів, які зустрічатимуться щорічно. Це – перший крок концепції, яку ми з товаришами розробили і втілюватимемо у майбутньому».

У суботу, 22 жовтня, журі підбило підсумки кількаденних мистецьких змагань. Марина Зевако з Полтавського університету визнана переможцем у номінації «Пейзаж», а в номінаціях «Міський пейзаж» та «Портрет» переміг студент Закарпатської академії мистецтв Тарас Годван.

Оксана Дудаш, День

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Мукачеві обрали нового керівника ради учнівського самоврядування
Наступний Закарпатська школа змагається у всеукраїнському онлайн-конкурсі