Про це стало відомо з інтерв’ю першого заступника голови Державної служби якості освіти Олександра Якименка газеті “Освіта України”, яке опубліковане на сайті ДСЯО.

Ми вже повідомляли, що Уряд утворив 25 територіальних органів Держслужби якості освіти (більше про це читайте за покликанням).

За словами Олександра Якименка, на утримання територіальних органів служби у 2019 році потрібно 126 мільйонів гривень.

“Зауважу, що майже 98 мільйонів планується забезпечити за рахунок перерозподілу видатків місцевих державних адміністрацій на утримання чисельності працівників підрозділів освіти, що пропонується до скорочення. Адже, повторюся, державний нагляд за діяльністю закладів освіти й атестацію згадані органи вже не проводять”, зазначив Олександр Якименко в інтерв’ю.

Отже, пропонують скоротити кількість працівників підрозділів освіти й за рахунок цього зекономити 98 мільйонів гривень.

“У рамках реформи децентралізації відбулася зміна повноважень місцевих органів влади. Раніше атестацію та державний нагляд (конт­роль) за діяльністю закладів освіти здійснювали місцеві органи управління освітою, зокрема – структурні підрозділи районних та обласних державних адміністрацій. Забравши ці інструменти, щоб у відповідній діяльності не утворився вакуум, ми реформуємо й інспектування. Причому переходимо від нагляду і контролю до підтримки й допомоги через упровадження інституційного аудиту. І на місцях це повинні робити місцеві територіальні підрозділи”, – пояснив Олександр Якименко.

Інтерв'ю Олександра Якименка газеті "Освіта України" (джерело: sqe.gov.ua)

Інтерв’ю Олександра Якименка газеті “Освіта України” (джерело: sqe.gov.ua)

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді працюють 2 цілодобові садочки
Наступний Учителів Хустщини вчили використовувати хмарні сервіси на уроках інформатики (фото)