У Закарпатській ОДА відбудеться виставка вишиваних портретів Тараса Шевченка


Тарас Шевченко на вишиванці

Закарпатська обласна управа ВГО «Союз українок», крайове Товариство політичних в’язнів і репресованих за підтримки облдержадміністрації й облради, Ужгородської міськради організовують виставки вишиваних портретів і висловів Т. Г. Шевченка у приміщенні атріуму на пл. Народній, 4 10, 11, 12 серпня. Акція відбувається у рамках проекту «Образ і Слово Кобзаря у вишивці» з ініціативи Полтавського відділення ВГО «Союз українок», схваленого Всеукраїнською організацією Союзу українок.

Офіційне відкриття експозиції – 10 серпня 2018 р., початок – о 14.00.

В урочистому заході візьмуть участь і студентки філологічного факультету Ужгородського університету.

Проект «Образ і Слово Кобзаря у вишивці» – це галерея портретів і цитат Т. Г. Шевченка, вишитих за розміщеними у четвертому альбомі «Української вишивки» заслуженого майстра народної творчості України, нині покійного Григорія Кисіля, котрий усього підготував і видав п’ять альбомів за власноруч розробленими схемами для вишивання хрестиком без використання комп’ютерних технологій.

Зі своїм задумом Григорій Кисіль звернувся до вишивальниці, майстрині фриволіте, членкині Союзу українок, однієї з активісток громадського Шевченківського руху Катерини Калініченко, яка взяла на себе обов’язки організаторки й координаторки проекту й спільно зі своїм чоловіком Григорієм забезпечує перевезення експонатів, їх презентацію в містах України.

До слова, вишивали портрети й цитати 77 майстринь й один шанований вишивальник з Полтавщини та Канева протягом півтора року.

Що ж, образ Тараса Шевченка, його творчість, як і українська мова, мають стати об’єднувальними й миротворчими для українців. У ході виставки кожен відвідувач зможе долучитися до вишивки хрестиком на символічному полотнищі «Україна нас єднає», яке 16 разів побувало на Сході України, на ньому вишивали наші воїни під обстрілом куль і жителі міст, які знайомилися з виставкою.

За інформацією голови Закарпатської обласної управи
Союзу Українок Олени Федорової
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Іван Ребрик в ефірі "Тиси-1" розповів про свою нову книгу "Переднівок"
Наступний В Іршавській РДА повідомили про вакансії в освіті