У Закарпатській ОДА – виставка робіт закарпатських школярів


Експонати виставки
Експонати виставки (натисніть для збільшення)

187 робіт учнів 27-ми шкіл естетичного виховання з різних куточків краю сьогодні експонували у фойє будівлі Закарпатської облдержадміністрації. Виставку організувало управління культури ОДА в рамках ІІІ-го (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості “Об’єднаймося ж, брати мої!”, що присвячений багатогранному таланту Тараса Шевченка, зокрема – художницькому.

У рамках виставки фахове журі у складі знаних образотворців, мистецтвознавців і педагогів визначало найкращі роботи, що вже незабаром, 24 лютого, представлять наш край на завершальному, IV турі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості у Києві. Шанси на перемогу в юних закарпатців чималі: як свідчить практика, за 13 років існування конкурсу твори наших юних образотворців щоразу повертались із високими або найвищими відзнаками. Крім того, за словами мистецтвознавця Романа Пилипа, котрий уже втретє головує у журі обласного туру, рівень цьогорічних робіт приємно здивував.

Роман Пилип: Традиційно члени журі звертали увагу не лише на технічне виконання, а й на оригінальність, незаштампованість ідеї, і хоча вигадати щось нове та цікаве на патріотичну, шевченківську тематику – справа не з легких, багатьом учасникам це вдалося. Але й серед них довелось обирати.

Отже, в номінації “Образотворче мистецтво” найкращими визначено твори Ангеліни Поляк (Виноградівська ДШМ ім.Б.Бартока), Марини Кабаштури (Мукачівська ДХШ ім.М.Мункачі) та Юліанни Алечко (Тячівська ДШМ).

В номінації ж “Декоративно-прикладне мистецтво” перемогли Валерія Сідун (Середнянська ДШМ), Олесандра Ходакова (Чинадіївська ДШМ) і Станіслав Гуга (Іршавська ДШМ).

А що відзначити лише шістьох учасників із майже 200 – занадто суворий відбір, журі вирішило стимулювати і тих, хто теж був дуже близьким до перемоги – дипломами управління культури та цінними подарунками. Це ще 10 учасників в обох номінаціях: Данило Павлій (Школа мистецтв м.Хуст), Іван Грига (Іршавська ДШМ), Сандра Іляртов (Вишківська ДШМ), Анастасія Кіщук (Чинадіївська ДШМ), Еріка Бучай (Школа мистецтв м.Хуст), Олександр Горват (Ракошинська ДШМ), Анастасія Шамолюк (Виноградівська ДШМ ім.Б.Бартока), Анна Немйо (Мукачівська ДХШ ім.М.Мункачі), Юлія Сирохман (Ракошинська ДШМ) та Іванна Воробканич (Іршавська ДШМ).

Загалом, експозиція видалася справді різноманітною, представивши живопис і графіку, кераміку, ткацтво, аплікацію на полотні та шкірі, розпис на склі, ляльки-мотанки й іграшки з кукурудзяного бадилля та інші цікаві художні різновиди. А в доповнення до цієї добірки, поза конкурсом свою творчість представили також учні Мукачівської художньої школи ім.М.Мункачі.

Оглянути виставку можна впродовж тижня, повідомили в Управлінні культури Закарпатської ОДА.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Учні 4 – 7 класів забезпечені підручниками лише на 50%
Наступний Прокуратура почала кримінальне провадження щодо службовців відділу освіти Хустської РДА